Bakı Mühəndislik Universitetində yaz semestrinin imtahan sessiyası başa çatıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bakalavriat və magistratura səviyyələrində 2022/2023-cü tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası başa çatıb. İyunun 1-dən başlayan və iyulun 5-dək davam edən sessiya ərzində ümumilikdə 1029 imtahan keçirilib.
Sessiya müddətində imtahanların qüvvədə olan normativ sənədlər əsasında təşkili məqsədilə lazımi inzibati və texniki fəaliyyət ən yüksək səviyyədə icra edilib, şəffaflığın təmin olunması üçün bütün zəruri tədbirlər həyata keçirilib. İmtahan sessiyasının gedişatı BMU rəhbərliyi tərəfindən daim diqqətdə saxlanılıb.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət etmək, imtahanlarda yarana biləcək şikayətləri dərhal araşdırmaq məqsədilə universitetdə Qərargah və Apelyasiya Komissiyası təşkil olunub. Nəticələrdən narazı qalan tələbələrin imtahan bitdikdən sonra ərizə ilə komissiyaya maneəsiz müraciət etmələri üçün bütün imkanlar yaradılıb.
Məlumat üçün bildirək ki, sessiya ərzində komissiyaya cəmi 121 müraciət daxil olub və müraciətlərin hamısı araşdırılaraq müvafiq qərarlar verilib.
Bütövlükdə tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində ədalət, şəffaflıq, obyektivlik və qərəzsizlik kimi prinsiplərə əsaslanmaqla, yüksək fəallıq şəraitində gerçəkləşdirilən imtahan sessiyası uğurla yekunlaşıb.

The examination session of the spring semester of the 2022/2023 academic year at the bachelor's and master's levels at Baku Engineering University (BMU) has ended. A total of 1029 exams were held during the session that started from June 1 and lasted until July 5.
During the session, the necessary administrative and technical activities were carried out at the highest level in order to organize the exams based on the valid normative documents, and all necessary measures were taken to ensure transparency. The course of the exam session was constantly monitored by the management of BMU.
The Headquarters and Appeals Commission has been organized in the university in order to promptly monitor the progress of the session and immediately investigate the complaints that may arise during the exams. All opportunities have been created for students who are dissatisfied with the results to apply to the commission with an application after the end of the exam.
For your information, during the session, the commission received a total of 121 applications, and all applications were examined and appropriate decisions were made.
Based on the principles of fairness, transparency, objectivity and impartiality in the evaluation of students' knowledge, the exam session was successfully concluded in a highly active environment.