Bakı Mühəndislik Universitetində “Məzun Günü”
Xəbər verdiyimiz kimi, iyunun 27-də Bakı Mühəndislik Universitetində  2023-2024-cü tədris ili üzrə “Məzun Günü” keçiriləcək. Dövlət və hökumət nümayəndələri, millət vəkillərinin iştirakının nəzərdə tutulduğu tədbir saat 18:00-da universitetin əsas binasının qarşısında başlayacaq.
Rəsmi çıxışlardan sonra cari tədris ili məzunlarından ixtisas, fakültə və magistratura birinciləri, o cümlədən universitet birincisi mükafatlandırılacaq, ardınca isə bədii proqram təqdim ediləcək.
Bədii proqramda Azərbaycanı 56-cı Avroviziya Mahnı Müsabiqəsində təmsil edən və yarışmanın qalibi olan Nigar Camal,  Xalq artisti Samir Cəfərov və digər tanınmış müğənnilərin çıxışı planlaşdırılır.

As we reported, on June 27, "Graduation Day" will be held at Baku Engineering University for the academic year 2023-2024. The event, which is expected to be attended by representatives of the state and government, MPs, will start at 18:00 in front of the main building of the university.
After the official speeches, the graduates of the current academic year will be awarded the winners of the specialty, faculty and master's degrees, including the university winner, and then an artistic program will be presented.
Nigar Jamal, who represented Azerbaijan at the 56th Eurovision Song Contest and won the competition, People's artist Samir Jafarov and other well-known singers are scheduled to perform.