“Yeni Üfüq” layihəsinin iştirakçıları BMU ilə tanış olub
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Yeni Üfüq” layihəsinin  iştirakçıları üçün tanışlıq turu təşkil edilib.
Universitetin Müəssisələrlə əlaqələr və karyera mərkəzi ilə birgə təşkil olunan tur həssas qruplara aid 20 gəncin gələcək peşə seçiminə dəstək məqsədi daşıyıb. Proqram çərçivəsində iştirakçılar universitetin infrastrukturu ilə tanış olub, onlara BMU-da mövcud ixtisaslar, tədris prosesi, laboratoriyalar, Texnopark haqqında ətraflı məlumat verilib. Gənclər laboratoriyalara baxış keçirərək burada aparılan işlər və texniki imkanlarla yaxından tanış olublar.
Tanışlıq turu iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb və onların təhsil mühitinə dair təsəvvürlərinin genişlənməsinə töhfə verib.
Qeyd edək ki, “Yeni Üfüq” layihəsi valideyn himayəsindən məhrum gənclərin məşğulluq imkanlarının artırılmasına və onların bərabər inkişaf hüquqlarının təmin olunmasına yönəlib. “SOCAR Midstream Gas Operations” və Cənubi Qafqaz Boru Kəməri tərəfdaşlarının dəstəyi ilə “HBN Group” MMC tərəfindən icra olunur.
15-18 yaş arası ümumilikdə 80 gənci əhatə edən proqram çərçivəsində iştirakçılara müvafiq ixtisaslar üzrə peşə təhsili, praktiki məşğulluq imkanları yaradılır və psixososial dəstək verilir.

An ознакомment tour has been organized at Baku Engineering University (BEU) for participants of the “New Horizon” project.
The tour aimed to support 20 young people from vulnerable groups in their future career choices. Within the program, participants were introduced to the university’s infrastructure and provided with detailed information about the specialties available at BEU, the educational process, laboratories, and the Technopark. The participants also toured the laboratories and became closely acquainted with the work carried out there and the available technical facilities.
The orientation tour was met with great interest by the participants and contributed to broadening their understanding of the academic environment.
It should be noted that the “New Horizon” project is aimed at increasing employment opportunities for young people deprived of parental care and ensuring their equal rights to development. The project is implemented by HBN Group LLC with the support of SOCAR Midstream Gas Operations and the South Caucasus Pipeline partners.
Within the framework of the program, which covers 80 young people aged 15–18, participants are provided with vocational education in relevant fields, practical employment opportunities, and psychosocial support.