Mühəndislik fakültəsinin tələbələri Abşeron Logistika Mərkəzində olublar
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mühəndislik fakültəsinin “Logistika və nəqliyyat texnologiyaları mühəndisliyi” və “Nəqliyyatda servis mühəndisliyi” ixtisasları tələbələrinin Abşeron Logistika Mərkəzinə ekskursiyası təşkil olunub.
Logistika və nəqliyyat kafedrasının dosenti Nicat Kərimov, müəllimlər Zamir Novruzov və Araz Alışarlının rəhbərliyi ilə həyata keçirilən ekskursiya zamanı tələbələr mərkəzin fəaliyyəti haqqında məlumatlandırılıb.
Mərkəzin Təlim departamentinin rəhbəri Namiq Ağayev tələbələrə yük emalı prosesləri, 3PL anbarları, gömrük prosedurları, sənədləşmə qaydaları və logistika əməliyyatlarının təşkilini ətraflı izah edib.
Tələbələr, həmçinin mərkəzin ərazisi, ayrı-ayrı şöbələrin fəaliyyəti və praktik proseslər ilə əyani tanış olublar.
Təcrübə səfəri tələbələrin nəzəri biliklərinin praktik mühitdə möhkəmləndirilməsi və logistika sahəsində real iş prosesləri ilə tanış olmaları baxımından xüsusi əhəmiyyət daşıyıb.

Students of the Faculty of Engineering Visit Abşeron Logistics Center
Baku Engineering University (BEU) has organized a field trip to the Abşeron Logistics Center for students of the "Logistics and Transport Technologies Engineering" and "Service Engineering in Transport" programs of the Faculty of Engineering.
During the excursion, led by Nijat Karimov, Associate Professor of the Logistics and Transport Department, and instructors Zamir Novruzov and Araz Alisharli, students were briefed on the operations of the center.
Namiq Aghaev, Head of the Training Department of the center, provided students with a detailed overview of cargo handling processes, the 3PL warehouses operating within the center, customs procedures, documentation requirements, and the organization of logistics operations.
Students also received a hands-on familiarization with the center's premises, the functions of its various departments, and practical processes.
The field trip was of particular significance in terms of consolidating students' theoretical knowledge in a practical environment and acquainting them with real-world workflows in the field of logistics.