BMU tələbəsi “Azercell Telekom”un təqaüd proqramının qalibi olub
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) İnformasiya və kompüter texnologiyaları fakültəsinin “İnformasiya texnologiyaları” ixtisasının III kurs tələbəsi Elmira Əliyeva “Azercell Telekom” MMC-nin “Tələbə Təqaüdü Proqramı”nın qalibləri sırasında yer alıb.
Azərbaycanda rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafına dair 2026-2029-cu illər üçün strateji hədəflərə uyğun olaraq həyata keçirilən proqram STEM istiqamətləri üzrə təhsil alan gənclərin dəstəklənməsini nəzərdə tutur. Bu il proqrama 1500-dən çox müraciət daxil olub. Namizədlər bilik və bacarıqlarının yoxlanılması, eləcə də analitik düşünmə qabiliyyətinin qiymətləndirildiyi mərhələli seçim prosesi əsasında dəyərləndirilib. Nəticədə ölkənin müxtəlif ali təhsil müəssisələrindən ümumilikdə 15 tələbə təqaüdə layiq görülüb.
Seçim mərhələlərini uğurla başa vuran Elmira Əliyeva aylıq təqaüd qazanıb və müvafiq sertifikatla təltif olunub.
Qeyd edək ki, "Tələbə Təqaüdü Proqramı" 2007-ci ildən icra olunur və bugünədək "Azercell Telekom” 300-dən çox tələbəni təqaüdlə təmin edib.

Elmira Aliyeva, a third-year student majoring in Information Technologies at the Faculty of Information and Computer Technologies of Baku Engineering University (BEU), has been named among the winners of the “Student Scholarship Program” of Azercell Telekom LLC.
Implemented in line with the strategic targets for the development of the digital economy in Azerbaijan for 2026–2029, the program aims to support young people studying in STEM fields. This year, more than 1,500 applications were submitted to the program. Candidates were evaluated through a multi-stage selection process that assessed their knowledge and skills, as well as their analytical thinking abilities. As a result, a total of 15 students from various higher education institutions across the country were awarded the scholarship.
Having successfully completed the selection stages, Elmira Aliyeva has been granted a monthly scholarship and awarded a certificate by Azercell.
It should be noted that the “Student Scholarship Program” has been implemented since 2007, and to date, Azercell Telekom has provided scholarships to more than 300 students.