BMU-nun təşkilatçılığı ilə dilçilik mövzusunda beynəlxalq vebinar
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Xarici dillər kafedrasının MetaWay təşkilatı ilə əməkdaşlığı çərçivəsində dilçilik mövzusunda onlayn vebinar təşkil olunub.
Tədbir akademik mübadilə, strukturlaşdırılmış elmi müzakirə və gələcək birgə tədqiqat əməkdaşlıqlarının təşviqi məqsədilə keçirilib. Beynəlxalq elmi platformada müxtəlif ölkələrdən tədqiqatçılar və mütəxəssislər iştirak ediblər.
Vebinar çərçivəsində dilçilik və əlaqəli sahələr üzrə akademik məruzələr təqdim olunub. Çıxış edənlər öz elmi maraq dairələri, akademik profilləri və davam edən birgə tədqiqatları barədə məlumat veriblər. Məruzəçilər, həmçinin həmmüəllifli elmi nəşrlərin hazırlanmasına dair təkliflərini də səsləndiriblər.
Vebinar səmərəli qarşılıqlı elmi əlaqənin genişlənməsinə və beynəlxalq  tədqiqat şəbəkələrinin gücləndirilməsinə töhfə verib. Tədbirin akademik nəşrə dəstək tərəfdaşı qismində Linguiverse beynəlxalq elmi jurnalı çıxış edib. Linguiverse, eyni zamanda  gələcək birgə tədqiqat nəticələrinin dərc olunması üçün potensial nəşr platforması kimi təqdim edilib (https://linguiverses.com/index.php/journal ).
Beynəlxalq əməkdaşlığın davamı olaraq gələcəkdə birgə akademik təşəbbüslərin  və tədqiqat yönümlü tədbirlərin təşkili planlaşdırılır.
İctimaiyyətə açıq keçirilən vebinarla daha ətraflı YouTube platforması üzərindən tanış olmaq mümkündür (https://youtu.be/AK6lFnzBX8A?si=YbvB7JoyyPD5z9V6)

International Webinar on Linguistics Held Under the Organization of BEU
An online webinar on linguistics was organized within the framework of cooperation between the Foreign Languages Department of Baku Engineering University (BEU) and the MetaWay organization.
The event was held with the aim of promoting academic exchange, structured scholarly discussion, and future collaborative research partnerships. Researchers and specialists from various countries participated in the international academic platform.
Academic presentations on linguistics and related fields were delivered during the webinar. Speakers provided information about their areas of scholarly interest, academic profiles, and ongoing collaborative research. The presenters also voiced their proposals regarding the preparation of co-authored scholarly publications.
The webinar contributed to the expansion of effective academic interaction and the strengthening of international research networks. The international scholarly journal Linguiverse served as the event's academic publication support partner. Linguiverse was also presented as a potential publication platform for the dissemination of future collaborative research results (https://linguiverses.com/index.php/journal).
As a continuation of international cooperation, the organization of joint academic initiatives and research-oriented events is planned for the future.
More detailed information about the public webinar can be accessed via the YouTube platform (https://youtu.be/AK6lFnzBX8A?si=YbvB7JoyyPD5z9V6).