BMU-da tələbələr üçün “Azərsun Karyera Günü"
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Müəssisələrlə əlaqələr və karyera mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Karyerana Azərsun ilə başla” adlı tədbir keçirilib.
Tədbirin açılışında çıxış edən mərkəzin müdiri Gülçöhrə İbrahimova “Azərsun Karyera Günü"nün tələbələr üçün yaratdığı imkanları vurğulayıb. Bildirilib ki, mütəxəssislərlə görüşlər tələbələr üçün iş dünyası ilə birbaşa əlaqə qurmaq, karyera planlarını daha düzgün formalaşdırmaq və gələcək iş imkanlarını yaxından tanımaq baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Sonra “Azərsun Holdinq” şirkətinin İstedadların cəlbi üzrə baş mütəxəssisləri Fidan Qədiməliyeva Əsədova və Merac Baharov təqdimatla çıxış ediblər. Çıxışlarda holdinq haqqında ümumi məlumat verilib, tabeliyində fəaliyyət göstərən müəssisələr, onların fəaliyyət istiqamətləri, eləcə də şirkətin həyata keçirdiyi müxtəlif layihələr barədə danışılıb.
Görüş zamanı tələbələrə holdinqdə təcrübə və iş imkanları barədə ətraflı informasiyalar çatdırılıb. Qeyd olunub ki, şirkət yuxarı kurs və magistratura tələbələrinə STEP proqramında iştirak təklif edir. Proqram çərçivəsində iştirakçılar 6 aylıq təlimə cəlb olunur, müxtəlif sahələr üzrə praktiki biliklərə yiyələnərək fərdi layihələr üzərində çalışır və sonda uğurlu layihələrin maliyyələşdirilməsi imkanları nəzərdən keçirilir.
Müzakirələr və karyera məsləhətləri ilə davam edən tədbirin sonunda tələbələrin sualları cavablandırılıb.

The Enterprise Relations and Career Center of Baku Engineering University (BEU) organized an event titled "Start Your Career with Azərsun."
At the opening of the event, Center Director Gulchohra Ibrahimova highlighted the opportunities that "Azərsun Career Day" creates for students. It was noted that meetings with specialists are of great importance for students in terms of establishing direct contact with the business world, shaping career plans more effectively, and gaining firsthand knowledge of future employment opportunities.
Subsequently, Fidan Gadimaliyeva Asadova and Meraj Baharov, Senior Talent Acquisition Specialists at Azərsun Holding, delivered presentations. The presentations provided general information about the holding, its subsidiary enterprises, their areas of activity, as well as various projects implemented by the company.
During the meeting, students received detailed information regarding internship and employment opportunities within the holding. It was noted that the company offers upper-year undergraduate and graduate students the opportunity to participate in the STEP program. Within the framework of the program, participants undergo six months of training, acquire practical knowledge across various fields, work on individual projects, and upon completion, the prospects for financing successful projects are reviewed.
The event continued with discussions and career counseling, concluding with a question-and-answer session for students.