BMU-da keçiriləcək beynəlxalq elmi konfransa tezislərin qəbulu davam edir
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) təşkilatçılığı ilə 23-25 aprel 2026-cı il tarixlərində “İnnovativ sintez və funksional materiallar” mövzusunda keçiriləcək beynəlxalq elmi konfransa tezislərin qəbulu davam edir.
Kimya, materialşünaslıq və əlaqəli sahələr üzrə aparılan müasir elmi tədqiqatların müzakirəsini təşkil etmək, alimlər və gənc tədqiqatçılar arasında elmi əməkdaşlığı genişləndirmək məqsədi daşıyan konfransa tezislərin qəbulunun 15 martda başa çatması nəzərdə tutulur.
Tədbirdə müxtəlif ölkələrdən tanınmış alimlər, tədqiqatçılar, sənaye nümayəndələri və gənc mütəxəssislər iştirak edəcəklər. Konfrans çərçivəsində nanotexnologiya, enerji materialları, biomateriallar, polimerlər və hesablama materialları, həmçinin sintezi, dizaynı, eləcə də tətbiqi sahəsindəki ən son nailiyyətlər müzakirə olunacaq, müxtəlif elmi istiqamətlər üzrə fikir mübadiləsi aparılacaq.
Beynəlxalq konfrans elmi biliklərin mübadiləsi ilə yanaşı, gənc tədqiqatçıların öz elmi işlərini təqdim etməsi, yeni əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması və innovativ ideyaların təşviqi baxımından mühüm platforma rolunu oynayacaq. Elmin istehsalat və sənaye ilə inteqrasiyasına, universitetin elmi-tədqiqat potensialının gücləndirilməsinə, bütövlükdə Azərbaycan elmi mühitinin beynəlxalq səviyyədə tanıdılmasına və innovasiya yönümlü inkişaf strategiyasına mühüm töhfə verəcək konfransın proqramına plenar iclaslar, tematik sessiyalar, məruzələr, poster təqdimatları və elmi müzakirələr daxildir.
Konfrans haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək və digər mühüm tarixlərlə tanış olmaq aşağıdakı link vasitəsilə mümkündür:

Abstract Submission Continues for International Scientific Conference to be Held at BEU
Abstract submission continues for the international scientific conference on "Innovative Synthesis and Functional Materials" to be held on April 23-25, 2026, organized by Baku Engineering University (BEU).
The conference, which aims to organize discussions of contemporary scientific research conducted in chemistry, materials science and related fields, and to expand scientific cooperation among scientists and young researchers, is scheduled to conclude abstract submission on March 15.
Distinguished scientists, researchers, industry representatives and young specialists from various countries will participate in the event. Within the framework of the conference, the latest achievements in nanotechnology, energy materials, biomaterials, polymers and computational materials, as well as in their synthesis, design and application will be discussed, and exchange of views on various scientific directions will take place.
The international conference will serve as an important platform not only for the exchange of scientific knowledge, but also for young researchers to present their scientific work, establish new collaborative relationships and promote innovative ideas. The conference program, which will make a significant contribution to the integration of science with production and industry, strengthening the university's research potential, promoting the Azerbaijani scientific community at the international level, and the innovation-oriented development strategy as a whole, includes plenary sessions, thematic sessions, presentations, poster presentations and scientific discussions.
More detailed information about the conference and familiarity with other important dates is possible through the following link: