BMU-da ikili diplom proqramı çərçivəsində gələcəyin 4 perspektivli ixtisası üzrə qəbul davam edir
Bakı Mühəndislik Universiteti ilə Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında həyata keçirilən beynəlxalq ikili diplom proqramı çərçivəsində 2026/2027-ci tədris ili üzrə qəbul prosesi davam edir.
Prezident İlham Əliyevin “Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Sərəncamına əsasən icra müddəti 2030-cu ilədək uzadılan proqram ölkədə beynəlxalq standartlara uyğun mühəndis kadrlarının hazırlanmasına mühüm töhfə verir. Tədris 3+1 modeli əsasında təşkil olunur: tələbələr üç il BMU-da, bir il isə Koreya Respublikasının nüfuzlu İNHA Universitetində təhsil alır və məzun olduqda hər iki ali təhsil müəssisəsinin bakalavr diplomuna yiyələnirlər. Təhsilalanların Koreyada birillik təhsil və digər müvafiq xərcləri Dövlət Proqramı çərçivəsində qarşılanır.
2026/2027-ci tədris ili üzrə proqrama qəbul Kompüter elmləri (Süni intellekt mühəndisliyi), Data analitikası (Data elmləri), İnformasiya texnologiyaları, və Elektrik və elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə aparılır. Bu ixtisaslar müasir texnologiyaların inkişafında aparıcı rol oynayan, əmək bazarında yüksək tələbat olan və beynəlxalq karyera imkanları yaradan istiqamətləri əhatə edir.
Proqramın əsas üstünlükləri sırasında beynəlxalq təhsil mühiti, ingilis dilində tədris, dünyanın aparıcı universitetlərindən birində təhsil almaq imkanı, ikili diplom əldə edilməsi, eləcə də qlobal əmək bazarında yüksək rəqabət qabiliyyətinə malik mütəxəssis kimi formalaşmaq imkanları yer alır.
İkili diplom prqoramına qəbul Dövlət İmtahan Mərkəzinin bakalavriat səviyyəsi üzrə qəbul imtahanlarının nəticələri və İNHA Universiteti tərəfindən təşkil olunan daxili imtahan əsasında həyata keçirilir. Namizədlər riyaziyyat, fizika və ingilis dili fənləri üzrə keçiriləcək daxili imtahanda iştirak etməlidirlər.
Sənədlərin qəbulu 1 avqust 2026-cı il saat 23:55-dək davam edəcək. Daxili imtahan 4 avqust 2026-cı il tarixində keçiriləcək, nəticələr isə 6 avqust 2026-cı il tarixində elan olunacaq. Ətraflı- https://beu.edu.az/az/admission/dual-degree/beu-inha-dual-degree-program

Admission Continues at BEU for 4 Promising Specialties of the Future within the Dual-Degree Program
The admission process for the 2026/2027 academic year continues within the framework of the international dual-degree program carried out between Baku Engineering University and INHA University of the Republic of Korea.
The program, whose implementation period has been extended until 2030 under President Ilham Aliyev's Order "On Additional Measures Related to Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan," makes a significant contribution to training engineering personnel in line with international standards in the country. The curriculum is organized on a 3+1 model: students study for three years at BEU and one year at Korea's prestigious INHA University, and upon graduation, receive bachelor's diplomas from both higher education institutions. Students' one-year study in Korea and other related expenses are covered within the framework of the State Program.
Admission to the program for the 2026/2027 academic year is being carried out in the specialties of Computer Science (Artificial Intelligence Engineering), Data Analytics (Data Science), Information Technologies, and Electrical and Electronics Engineering. These specialties cover fields that play a leading role in the development of modern technologies, are in high demand in the labor market, and create international career opportunities.
Among the program's main advantages are an international educational environment, instruction in English, the opportunity to study at one of the world's leading universities, obtaining a dual degree, as well as the opportunity to develop into a highly competitive specialist in the global labor market.
Admission to the dual-degree program is carried out based on the results of the State Examination Center's bachelor's-level entrance examinations and an internal examination organized by INHA University. Candidates must take part in the internal examination, which will be held in mathematics, physics, and English.
Document submission will continue until August 1, 2026, at 23:55. The internal examination will be held on August 4, 2026, and the results will be announced on August 6, 2026. Further details: https://beu.edu.az/az/admission/dual-degree/beu-inha-dual-degree-program