BMU-da AzFina ilə birgə tələbələr üçün seminar keçirilib
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Azərbaycan Fintex Assosiasiyası İctimai Birliyi (AzFina) arasında əməkdaşlıq çərçivəsində İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbələri üçün maliyyə texnologiyaları mövzusunda seminar keçirilib.
Tədbirdə fakültənin dekanı Nəsimi Kamalov bu cür seminarların gənclərin maliyyə texnologiyaları sahəsində aktual trendlərlə tanış olması, real sektor nümayəndələri ilə birbaşa ünsiyyət qurması və gələcək karyera seçimlərində daha düzgün qərarlar qəbul etməsi baxımından əhəmiyyətini vurğulayıb.
Seminarda “QoldenPey” ASC-nin kommersiya direktoru Səbinə Əmiraslan müasir dövrdə maliyyə texnologiyalarının inkişafı və rəqəmsallaşmanın yaratdığı yeni imkanlar barədə tələbələrə məlumat verib. Çıxışda nağd kağız əskinaslardan rəqəmsal valyutalara keçid prosesi, bu keçidin iqtisadiyyata təsiri ətraflı izah olunub, xüsusilə rəqəmsal maliyyə sistemlərində etimad amilinə toxunulub.
“Token Azərbaycan” MMC-nin direktoru Raşit Kartal isə startapların formalaşma tarixi, uğurlu startapların inkişaf mərhələləri və komanda şəklində işləmək bacarığının əhəmiyyəti barədə danışıb. İnnovativ düşüncə və düzgün komanda quruculuğunun biznesdə uğurun əsas amillərindən biri olduğunu vurğulayan mütəxəssis real təcrübələr əsasında gənclərə zəruri tövsiyələr də verib.
Seminar zamanı mövzu ilə bağlı tələbələrin fikirləri dinlənilib və onları maraqlandıran suallara aydınlıq gətirilib. Həmçinin AzFina-nın BMU Texnoparkında maliyyə texnologiyaları sahəsində innovativ startapların yaradılması və inkişafına dəstəyi məsələlərinə toxunulub.

Seminar for Students Held at BEU in Collaboration with AzFina
A seminar on financial technologies was held for students of the Faculty of Economics and Management within the framework of cooperation between Baku Engineering University (BEU) and the Azerbaijan Fintech Association Public Union (AzFina).
At the event, the Dean of the Faculty, Nasimi Kamalov, emphasized the importance of such seminars in terms of familiarizing young people with current trends in the field of financial technologies, establishing direct communication with representatives of the real sector, and making more informed decisions in their future career choices.
During the seminar, Sabina Amirаslan, Commercial Director of "GoldenPay" CJSC, informed students about the development of financial technologies in the modern era and the new opportunities created by digitalization. The presentation provided a detailed explanation of the transition process from cash banknotes to digital currencies, the impact of this transition on the economy, and particularly addressed the trust factor in digital financial systems.
Rashit Kartal, Director of "Token Azerbaijan" LLC, spoke about the history of startup formation, the development stages of successful startups, and the importance of teamwork skills. The expert, who emphasized that innovative thinking and proper team building are among the key factors of success in business, also provided essential recommendations to young people based on real experiences.
During the seminar, students' opinions on the topic were heard and their questions of interest were clarified. Issues regarding AzFina's support for the creation and development of innovative startups in the field of financial technologies at BEU Technopark were also addressed.