BMU “7-ci Yerli Şirkətlərin Tanıtım Sərgisi”ndə iştirak edir
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən “7-ci Yerli Şirkətlərin Tanıtım Sərgisi”ndə öz stendi ilə təmsil olunur.
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Marsol Group”un birgə təşkilatçılığı, “Birbank Biznes”in rəsmi tərəfdaşlığı ilə keçirilən sərgidə inşaat, qida, informasiya-kommunikasiya texnologiyaları, təhsil, sənaye, kənd təsərrüfatı, logistika, tekstil və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 300-dən çox yerli şirkətin məhsul və xidmətləri nümayiş etdirilir.
İyunun 20-dək davam edəcək sərginin açılışında BMU-nun rektoru Yaqub Piriyev, aidiyyəti dövlət qurumlarının rəhbər şəxsləri, sahibkarların ictimai birliklərinin nümayəndələri, eləcə də müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən iş adamları iştirak ediblər.
Açılışda iqtisadiyyat nazirinin müavini Rövnəq Abdullayev, kənd təsərrüfatı nazirinin müavini Seymur Səfərli, ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin müavini Vüqar Kərimov, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Rəşad Mustafayev, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov və “İş adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyası” İctimai Birliyinin İdarə Heyətinin sədri Tural Mustafayev çıxış ediblər. Natiqlər  ölkədə sahibkarlığın inkişafı, özəl sektorun dəstəklənməsi, yerli məhsulların ixrac potensialının artırılması və “Made in Azerbaijan” brendinin tanıdılmasında bu cür sərgilərin əhəmiyyətindən danışıblar.
Sərgi çərçivəsində BMU-nun stendinə baxış keçirilib. Stenddə BMU-nun təhsil imkanları, ikili diplom proqramları, elmi-tədqiqat fəaliyyəti, innovativ layihələri, karyera imkanları və sənaye əməkdaşlığı istiqamətində görülən işlər nümayiş etdirilir. Universitetin stendi sərgi iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanır. Eyni zamanda, universitet nümayəndələri abituriyentlər, tələbələr və şirkət təmsilçiləri ilə görüşlər keçirərək qarşılıqlı əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə edirlər.
Qeyd edək ki, 7 ildir keçiriliən sərginin əsas məqsədi iştirakçıların fəaliyyətini geniş auditoriyaya tanıtmaq, onların yeni bazarlara çıxışına dəstək olmaq və qarşılıqlı əməkdaşlığı inkişaf etdirməkdir.

BEU participates in the "7th Local Companies Exhibition"
Baku Engineering University (BEU) is represented with its own stand at the "7th Local Companies Exhibition" held at the Baku Expo Center.
The exhibition, jointly organized by the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA) and "Marsol Group," with "Birbank Business" as the official partner, showcases the products and services of more than 300 local companies operating in construction, food, information and communication technologies, education, industry, agriculture, logistics, textiles, and other fields.
The opening ceremony of the exhibition, which will continue until June 20, was attended by BEU Rector Yagub Piriyev, heads of relevant state agencies, representatives of entrepreneurs' public associations, as well as businesspeople operating in various fields.
Speeches at the opening were delivered by Deputy Minister of Economy Rovnag Abdullayev, Deputy Minister of Agriculture Seymur Safarli, Deputy Minister of Ecology and Natural Resources Vugar Karimov, Deputy Minister of Labor and Social Protection of the Population Rashad Mustafayev, Chairman of the Management Board of KOBIA Orkhan Mammadov, and Chairman of the Management Board of the "National Association of Entrepreneurs' Society" Public Union Tural Mustafayev. The speakers discussed the importance of such exhibitions in the development of entrepreneurship in the country, the support of the private sector, the increase of the export potential of local products, and the promotion of the "Made in Azerbaijan" brand.
Within the framework of the exhibition, a tour of BEU's stand was held. The stand showcases BEU's educational opportunities, double diploma programs, scientific research activities, innovative projects, career opportunities, and work carried out in the field of industrial cooperation. The university's stand was met with great interest by exhibition participants. At the same time, university representatives held meetings with applicants, students, and company representatives, discussing opportunities for mutual cooperation.
It should be noted that the main goal of the exhibition, which has been held for 7 years, is to introduce the activities of participants to a wide audience, support their access to new markets, and develop mutual cooperation.