BMU tələbələri üçün Silikon Vadisi metodologiyası ilə İT təhsili imkanı
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri üçün 100 faiz təqaüdlə beynəlxalq İT təhsili imkanı yaradılıb. Universitetlə Holberton School Azerbaijan arasında qurulan strateji əməkdaşlıq çərçivəsində yeni təhsil proqramına qəbul elan olunub.
Proqram gələcəyin texnologiya mütəxəssislərinin hazırlanmasına yönəlib və iştirakçılara Silikon Vadisi metodologiyası əsasında tədris təqdim olunur. Təhsil tam təqaüd əsasında həyata keçiriləcək.
Proqram çərçivəsində tələbələr Machine Learning (ML), Cyber Security, Computer Science istiqamətləri üzrə peşəkar bilik və bacarıqlar əldə edə biləcəklər.
Holberton School-un əsası ABŞ-nin San-Fransisko şəhərində qoyulub və məktəb innovativ tədris modeli ilə seçilir. Təhsil prosesi ənənəvi mühazirə üsulundan fərqli olaraq "Peer Learning" (yoldaşlıq öyrənməsi) və "Project-based Learning" (layihə əsaslı öyrənmə) yanaşmaları üzərində qurulub. Bu model tələbələrin real iş mühitinə uyğun praktiki təcrübə qazanmasına şərait yaradır. Proqram iştirakçıları beynəlxalq səviyyədə tanınan sertifikat əldə edir, həmçinin qlobal texnologiya ekosisteminə və peşəkar İT ismasına çıxış imkanı qazanırlar.
Proqrama qoşulmaq istəyən BMU tələbələri aşağıdakı müraciət formasını dolduraraq qeydiyyatdan keçə bilərlər:

BEU students gain opportunity for IT education using Silicon Valley methodology
An opportunity for international IT education with a 100 percent scholarship has been created for students of Baku Engineering University (BEU). Admissions have been announced for a new educational program within the framework of strategic cooperation established between the university and Holberton School Azerbaijan.
The program is aimed at training future technology specialists, and participants are offered instruction based on Silicon Valley methodology. Education will be conducted on a full scholarship basis.
Within the framework of the program, students will be able to acquire professional knowledge and skills in Machine Learning (ML), Cyber Security, and Computer Science disciplines.
Holberton School was founded in San Francisco, USA, and the school is distinguished by its innovative teaching model. The educational process is built on "Peer Learning" and "Project-based Learning" approaches, differing from the traditional lecture method. This model creates conditions for students to gain practical experience corresponding to real work environments. Program participants obtain internationally recognized certificates, as well as gain access to the global technology ecosystem and the professional IT community.