BMU 2026/2027-ci tədris ilində təkrar ali təhsil almaq üçün sənəd qəbulu elan edir
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2010-cu il 6 sentyabr tarixli 163 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Əlavə təhsilin məzmunu, təşkili və əlavə təhsilin hər hansı istiqaməti üzrə təhsil almış şəxslərə müvafiq sənədin verilməsi qaydası”na uyğun olaraq, 2026/2027-ci tədris ili üzrə sənəd qəbulu elan edir.
BMU-da təkrar ali təhsil almaq üçün sənəd qəbulu ümumilikdə 41 ixtisas üzrə aparılır. Qəbul əyani və qiyabi formada olmaqla yanaşı, Azərbaycan və ingilis dillərində həyata keçirilir https://beu.edu.az/az/admission/repeated-higher-education.
Təkrar ali təhsilə qəbul Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin https://portal.edu.az elektron portalı vasitəsilə aparılır. Portal vasitəsilə müraciətin cari statusunu izləmək, prosesin mərhələlərinə dair məlumatlar əldə etmək, eləcə də təhsil haqqını ödəmək mümkündür.
Təhsil müddəti əvvəlki və yeni təhsil proqramları arasındakı fərq nəzərə alınmaqla müəyyən edilir.
Sənəd qəbulu 31 avqust 2026-cı il saat 23.59-da başa çatacaq.
Portala yüklənməsi tələb olunan sənədlər:
1. Ali təhsil haqqında sənəd: diplom və ona əlavə.
2. Xarici ölkə məzunları üçün: ixtisasın tanınmasının və ekvivalentliyinin müəyyən edilməsini təsdiq edən sənəd.

BEU Announces Admissions for Second Higher Education in the 2026/2027 Academic Year
Baku Engineering University (BEU) announces admissions for the 2026/2027 academic year in accordance with the "Procedure for the Content and Organization of Supplementary Education and the Issuance of Relevant Documents to Persons Who Have Completed Education in Any Field of Supplementary Education," approved by Resolution No. 163 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated September 6, 2010.
Admissions for second higher education at BEU are conducted across a total of 41 specializations. Enrollment is available in both full-time and part-time formats and is carried out in Azerbaijani and English languages. https://beu.edu.az/az/admission/repeated-higher-education
Admissions for second higher education are processed through the electronic portal of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan at https://portal.edu.az. Through the portal, applicants can track the current status of their application, obtain information on the stages of the process, and also pay tuition fees.
The duration of study is determined taking into account the difference between the previous and new educational programs.
The application deadline is August 31, 2026, at 23:59.
Documents required to be uploaded to the portal:
1. Document of higher education: diploma and its supplement.
2. For graduates of foreign countries: a document confirming the recognition and equivalency determination of the qualification.