Nüfuzlu universitetlərə qəbul olan BMU məzunu Böyük Britaniyada kibertəhlükəsizlik üzrə təhsil alacaq
31 iyul 2026
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) məzunu Əli Xəlilov “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022-2028-ci illər üçün Dövlət Proqramı” çərçivəsində xaricdə magistr təhsili almaq hüququ qazanıb.
BMU məzunu magistratura təhsilini Böyük Britaniyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələrindən biri olan Vorvik Universitetində “Kibertəhlükəsizlik” ixtisası üzrə davam etdirəcək.
Bununla yanaşı, Əli Xəlilov Böyük Britaniyanın digər qabaqcıl ali təhsil müəssisələrindən - Mançester Universiteti, Bristol Universiteti və Birminhem Universitetindən də qəbul alıb. O, həmçinin nüfuzlu Çin Dövlət Təqaüdünün də qalibi olub.
Əli Xəlilov 613 balla BMU-nun “Kompüter mühəndisliyi” ixtisasına qəbul olub. O, bu il bakalavriat təhsilini 97,21 ümumi ortalama ilə başa vuraraq Fərqlənmə diplomuna layiq görülüb.
BMU məzununu bu mühüm uğuru münasibətilə təbrik edir, magistratura təhsilində və gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayırıq!

BEU Graduate Admitted by Prestigious Universities to Study Cybersecurity in United Kingdom
Ali Khalilov, a graduate of Baku Engineering University (BEU), has earned the right to pursue a master's degree abroad for the 2026-2027 academic year within the framework of the "State Program for Youth Education at Prestigious Higher Education Institutions of Foreign Countries for 2022-2028."
The BEU graduate will continue his master's studies in "Cybersecurity" at the University of Warwick, one of the United Kingdom's prestigious higher education institutions.
Alongside this, Ali Khalilov also received offers from other leading higher education institutions in the United Kingdom — the University of Manchester, the University of Bristol, and the University of Birmingham. He also became a winner of the prestigious Chinese government scholarship.
Ali Khalilov was admitted to BEU's "Computer Engineering" specialty with a score of 613. This year, he completed his bachelor's studies with an overall average of 97.21 and was awarded a Diploma with Honors.
We congratulate the BEU graduate on becoming a winner of the State Program and wish him success in his master's studies and future endeavors!