Koreyada təhsil alacaq BMU-İNHA İDP tələbələri ilə görüş keçirilib
Bakı Mühəndislik Universiteti ilə Cənubi Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında həyata keçirilən tam dövlət təqaüdlü ikili diplom proqramı (BMU-İNHA İDP) çərçivəsində hazırda III kursda təhsil alan tələbələrlə görüş təşkil edilib.
2023-cü tədris ilində proqrama qəbul olunan tələbələrlə görüşdə BMU-İNHA-İDP-nin direktoru Humay Cəfərli 3+1 modeli əsasında icra edilən beynəlxalq proqramın ötən dövrdə uğurla icra olunmasından danışıb. Bildirilib ki, tələbələrin təhsillərinin sonuncu ilini (IV kurs) Koreyada davam etdirmələri onların yüksəkixtisaslı mütəxəssis kimi formalaşmasına mühüm töhfə verir.
İDP-nin layihə rəhbəri Hyunjin Yang isə Koreyada təhsil prosesi, akademik mühit və imkanlar barədə tələbələri məlumatlandırıb.
Sonra BMU-İNHA İDP heyəti tərəfindən Koreyaya səfər zamanı tələb olunan sənədlər, viza prosedurları, sığorta və digər məsələlər haqda zəruri informasiyalar təqdim edilib. Həmçinin 2025/2026-cı tədris ilinin payız semestri üzrə müəllim heyəti ilə bağlı tələbələrin fikirləri öyrənilib.
Görüş zamanı “İnformasiya texnologiyaları”, “İnşaat mühəndisliyi”, “Elektrik mühəndisliyi” və “Elektronika mühəndisliyi” ixtisaslarında təhsil alan III kurs tələbələrinə cari ilin yay aylarında BMU-da İNHA professorları tərəfindən tədris olunacaq yay məktəbi dərsləri barədə də ətraflı məlumat verilib. Eyni zamanda, onların IV kursu İNHA Universitetində davam etdirəcəkləri nəzərə alınaraq, təhsil prosesi, akademik tələblər və uyğunlaşma məsələləri müzakirə edilib.

Meeting Held with BEU-INHA DDP Students Set to Study in Korea
A meeting has been organized with third-year students currently enrolled in the dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented under the agreement between Baku Engineering University and INHA University of the Republic of South Korea, offering a full state scholarship.
At the meeting with students admitted to the program in the 2023 academic year, BEU-INHA DDP Director Humay Jafarli spoke about the successful implementation of the international program based on the 3+1 model over the past period. It was noted that students completing their final year (Year IV) of study in Korea makes a significant contribution to their development as highly qualified specialists.
DDP Project Supervisor Hyunjin Yang briefed students on the academic process, academic environment, and opportunities available in Korea.
Subsequently, the BEU-INHA DDP staff provided the necessary information regarding documents required for travel to Korea, visa procedures, insurance, and other related matters. Students' feedback regarding the teaching staff for the autumn semester of the 2025/2026 academic year was also gathered.
During the meeting, third-year students in the fields of Information Technology, Civil Engineering, Electrical Engineering, and Electronics Engineering were also given detailed information about summer school classes to be taught by INHA professors at BEU during the summer months of the current year. At the same time, taking into account that these students will continue their Year IV studies at INHA University, matters relating to the academic process, academic requirements, and adaptation were discussed.
The meeting concluded with students' suggestions being heard and clarifications provided on issues of interest to them.