BMU tələbələri üçün istehsalat yönümlü ekskursiya təşkil edilib
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Mühəndislik fakültəsinin mexanika və maşın mühəndisliyi ixtisaslarının bir qrup 3-cü kurs tələbəsi “Hidroservice Engineering” MMC-də ekskursiyada olub.
Mexanika mühəndisliyi kafedrasının müdiri Mahir Bəşirov, kafedranın əməkdaşları Natiq Rzayev və Mürsəl Nəsirovun rəhbərliyi ilə baş tutan ekskursiya zamanı tələbələr müəssisənin fəaliyyəti, istehsal sahələri, istifadə olunan müasir avadanlıqlarla yaxından tanış olmaq imkanı əldə ediblər.
Şirkətin direktoru və təsisçisi Bəxtiyar Qənbərov tələbələrə istehsal prosesinin mərhələləri haqqında ətraflı məlumat verib. Bildirilib ki, müəssisədə əsasən hidravlik sistemlərin təmiri, texniki xidməti və müxtəlif mexaniki avadanlıqların hazırlanması həyata keçirilir.
Həmçinin tələbələrə istehsalat sahəsində istifadə olunan hidravlik avadanlıqlar, nasos sistemləri, hidravlik mühərriklər və digər texnoloji qurğuların iş prinsipləri izah edilib, onların tətbiq sahələri barədə nümunələr göstərilib. Eyni zamanda tələbələr təhlükəsizlik qaydaları, avadanlıqlardan düzgün istifadə və istehsalatda keyfiyyətə nəzarət məsələləri ilə də tanış olublar.
Tələbələrin marağına səbəb olan suallar müəssisə rəhbəri və müəllimlər tərəfindən ətraflı şəkildə cavablandırılıb.

A group of 3rd-year students majoring in mechanics and mechanical engineering at the Faculty of Engineering of Baku Engineering University (BEU) visited "Hydroservice Engineering" LLC on an excursion.
During the excursion, led by Mahir Bashirov, Head of the Department of Mechanical Engineering, and department staff members Natiq Rzayev and Mursal Nasirov, students had the opportunity to familiarize themselves with the company's operations, production areas, and modern equipment in use.
Bakhtiyar Ganbarov, the company's director and founder, provided students with detailed information on the stages of the production process. It was noted that the enterprise primarily carries out the repair and maintenance of hydraulic systems and the manufacturing of various mechanical equipment.
Students were also introduced to the operating principles of hydraulic equipment, pump systems, hydraulic motors, and other technological devices used in the production facility, with practical examples of their applications presented. Additionally, students became acquainted with safety regulations, the proper use of equipment, and quality control in manufacturing.
Questions that sparked students' interest were answered in detail by the company's management and faculty members.