BMU tələbələri intellektual yarışda II yerə layiq görülüb
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi nəzdində fəaliyyət göstərən “Prometey” İntellektual Klubunun “Heisenberg” komandası uğura imza atıb. Komanda Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Sumqayıt Regional Mərkəzi tərəfindən Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 103-cü ildönümünə həsr olunmuş “Xəmsə” intellektual oyununda uğurla çıxış edərək II yerə layiq görülüb.
Ali təhsil müəssisələrinin komandalarının iştirak etdiyi yarışda “Heisenberg” üzvləri bilik səviyyəsi, çevik düşünmə və analitik yanaşma bacarıqlarını yüksək səviyyədə nümayiş etdiriblər.
Yarışın keçirilməsində əsas məqsəd gənclər arasında intellektual biliklərin təşviqi, onların dünyagörüşünün genişləndirilməsi və sağlam rəqabət mühitinin formalaşdırılması olub.
Qeyd edək ki, BMU-nun “Prometey” İntellektual Klubu tələbələrin intellektual inkişafına yönəlmiş fəaliyyəti ilə seçilir. Klub mütəmadi olaraq müxtəlif bilik yarışları və layihələr təşkil edir, tələbələrin potensialının üzə çıxarılmasına və onların respublika səviyyəli yarışlarda iştirakına şərait yaradır.

The "Heisenberg" team of the "Prometheus" Intellectual Club, operating under the Student Trade Union Committee of Baku Engineering University (BEU), has achieved a notable success. The team claimed second place after a strong performance in the "Khamsa" intellectual game organized by the Sumgayit Regional Centre of the Ministry of Emergency Situations, dedicated to the 103rd anniversary of National Leader Heydar Aliyev.
In the competition, which brought together teams from four higher education institutions, the members of "Heisenberg" demonstrated a high level of knowledge, agile thinking, and analytical reasoning skills.
The primary objectives of the competition were to promote intellectual knowledge among young people, broaden their worldview, and foster a healthy competitive environment.
It is worth noting that BEU's "Prometheus" Intellectual Club distinguishes itself through its activities aimed at the intellectual development of students. The club regularly organizes various knowledge competitions and projects, creating conditions for students to reveal their potential and participate in republic-level competitions.