BMU tələbələri “Holberton School Azerbaijan”ın təqaüd proqramının qalibi olublar
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi və “PASHA Holding”in sponsorluğu ilə “Holberton School Azerbaijan” tərəfindən təqdim edilən təqaüd proqramının qalibi olublar.
Seçim mərhələlərini uğurla keçən BMU-nun İnformasiya və kompüter texnologiyaları, həmçinin Mühəndislik fakültələrinin tələbələri - Mənsur Rəhimli, Şükufə Məmmədli, Kamil Nəzərli, Təhminə Məmmədli, Ayxan İsgəndərzadə, Çiçək Abdullayeva, Fəqan Mustafayev, Rəhim Şıxqayıbov, Vüsal İsayev, Yaşar Abdullayev, Aydan İsmayılova, Royal Əskərov və Əli Qulaməliyev 100 faiz təqaüd qazanaraq müxtəlif ixtisas proqramlarına seçiliblər. Tələbələr Kibertəhlükəsizlik (Cyber Security), Kompüter Elmləri (Computer Science), Tam Stack Veb İnkişafı və Maşın Öyrənmə (Full-Stack Web Development və Machine Learning) istiqamətləri üzrə təhsil alacaqlar. Proqram çərçivəsində iştirakçılar müasir İT bilik və bacarıqlarına yiyələnərək praktiki əsaslı tədris imkanlarından faydalanacaqlar.
Qeyd edək ki, “Holberton School Azerbaijan”ın təqaüd proqramı ölkəmizdə informasiya texnologiyaları sahəsində yüksək ixtisaslı kadrların hazırlanmasına xidmət edir. Bu cür beynəlxalq standartlara uyğun təşəbbüslər gənclərin rəqabətqabiliyyətli mütəxəssis kimi formalaşmasına mühüm töhfə verir.
Təqaüd qazanan tələbələrimizi təbrik edir, onlara gələcək təhsil və peşə fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq.

Students of Baku Engineering University (BEU) have won the scholarship program offered by "Holberton School Azerbaijan" with the support of the Innovation and Digital Development Agency and sponsorship of "PASHA Holding".
BEU students from the Information and Computer Technologies and Engineering faculties who successfully passed the selection stages - Mansur Rahimli, Shukufa Mammadli, Kamil Nazarli, Tahmina Mammadli, Aykhan Iskandarzade, Chichak Abdullayeva, Fagan Mustafayev, Rahim Shikhgayibov, Vusal Isayev, Yashar Abdullayev, Aydan Ismayilova, Royal Askarov and Ali Gulamaliyev have been selected for various specialization programs by winning 100 percent scholarships. The students will receive education in Cyber Security, Computer Science, Full-Stack Web Development and Machine Learning. Within the framework of the program, participants will acquire modern IT knowledge and skills and benefit from practice-based learning opportunities.
It should be noted that the scholarship program of "Holberton School Azerbaijan" serves the preparation of highly qualified personnel in the field of information technology in our country. Such initiatives that comply with international standards make an important contribution to the formation of young people as competitive specialists.
We congratulate our students who won the scholarship and wish them success in their future education and professional activities.