BMU məzunu ABŞ-nin nüfuzlu universitetində təhsilini davam etdirəcək
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) “Maliyyə” ixtisasının məzunu Rauf Mirişli “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022–2028-ci illər üçün Dövlət Proqramı”nın qaliblərindən biri olub.
Rauf Mirişli 690 balla BMU-ya qəbul olub və Prezident təqaüdünə layiq görülüb. O, bakalavr təhsilini 96,3 ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi ilə uğurla başa vurub.
BMU məzunu Dövlət Proqramı çərçivəsində ABŞ-nin nüfuzlu universitetlərindən biri olan Vaşinqton Universitetində (University of Washington) "Daşınmaz əmlak" ixtisası üzrə magistratura təhsilini davam etdirəcək.
Peşəkar fəaliyyətinə də təhsil aldığı ixtisas üzrə başlayan Rauf Mirişli “PAŞA Bank” və “Bank Respublika”da çalışıb. Hazırda "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-də böyük iqtisadçı vəzifəsində fəaliyyət göstərir.
Rauf Mirişli xaricdə əldə edəcəyi bilik və təcrübəni Azərbaycanda tətbiq etməyi, xüsusilə Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda həyata keçirilən yenidənqurma və bərpa layihələrinə, eləcə də Bakının daşınmaz əmlak sektorunun inkişafına töhfə verməyi qarşısına məqsəd qoyub.

BEU Graduate to Study at Prestigious US University through State Program
Rauf Mirishli, a graduate of Baku Engineering University's (BEU) "Finance" specialty, has become one of the winners of the "State Program for Youth Education at Prestigious Higher Education Institutions of Foreign Countries for 2022-2028."
Rauf Mirishli was admitted to BEU with a score of 690 and was awarded the Presidential Scholarship. He successfully completed his bachelor's studies with an overall average performance score of 96.3.
The BEU graduate will continue his master's studies in Real Estate at the University of Washington, one of the prestigious universities in the United States, within the framework of the State Program.
Having also begun his professional career in his field of study, Rauf Mirishli worked at "PASHA Bank" and "Bank Respublika." He currently serves as a senior economist at Azerbaijan Railways CJSC.
Rauf Mirishli aims to apply the knowledge and experience he gains abroad in Azerbaijan, particularly contributing to the reconstruction and restoration projects being carried out in Karabakh and East Zangezur, as well as to the development of Baku's real estate sector.