BMU-İNHA ikili diplom proqramında təhsil alan tələbələrin valideynləri ilə görüş keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində Koreya Respublikasının İNHA Universiteti ilə birgə həyata keçirilən ikili diplom proqramına (BMU - İNHA İDP) 2025 - 2026-cı tədris ili üzrə qəbul olunan tələbələrin valideynləri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə BMU rəhbərliyi, İDP-nin koordinatorları, akademik və inzibati heyətin nümayəndələri iştirak ediblər.
Görüş zamanı proqramın icra prosesi və qarşıdakı mərhələlər barədə valideynlərə ətraflı məlumat verilib. Eyni zamanda, 2020-ci ildən uğurla icra olunan proqram üzrə artıq 256 tələbənin məzun olduğu diqqətə çatdırılıb.
Qeyd olunub ki, BMU-İNHA İDP-nin mühüm üstünlüklərindən biri tələbələrin beynəlxalq akademik mühitdə təcrübə qazanmasına imkan yaratmasıdır. Bu çərçivədə tələbələrin 4 illik təhsil müddətində bir dəfə Cənubi Koreyada təşkil olunan 3 həftəlik yay məktəbində iştirakı ilə bağlı məsələlərə aydınlıq gətirilib.
Eyni zamanda, 2025-2026-cı tədris ili üzrə proqrama qəbul olunan 96 tələbənin növbəti il Cənubi Koreyada keçiriləcək yay məktəbində iştirakının planlaşdırıldığı, bununla bağlı tərəfdaş qurumlarla yekun razılıq əldə olunduğu bildirilib.
İclasda vurğulanıb ki, yay məktəbi tələbələrə beynəlxalq təhsil mühiti ilə yaxından tanış olmaqla yanaşı, akademik əlaqələr qurmaq və fərqli mədəniyyətləri daha yaxından öyrənmək imkanı yaradacaq.
Qarşılıqlı fikir mübadiləsi və səmərəli müzakirələr şəraitində keçən tədbirin sonunda valideynlərin rəy və təklifləri dinlənilib, onları maraqlandıran suallar ətraflı cavablandırılıb.

Meeting Held with Parents of Students Enrolled in BEU-INHA Dual Degree Program
A meeting was held at Baku Engineering University with the parents of students admitted to the dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented jointly with INHA University of the Republic of Korea for the 2025–2026 academic year.
The meeting was attended by BEU leadership, DDP coordinators, and representatives of academic and administrative staff.
During the meeting, parents were provided with detailed information on the program's implementation process and upcoming stages. It was also noted that 256 students have already graduated from the program, which has been successfully implemented since 2020.
It was highlighted that one of the key advantages of the BEU-INHA DDP is that it provides students with the opportunity to gain experience in an international academic environment. In this regard, clarification was provided on the participation of students in a three-week summer school organized in South Korea once during their four-year period of study.
It was also announced that the 96 students admitted to the program for the 2025–2026 academic year are planned to participate in the summer school to be held in South Korea next year, and that final agreement on this matter has been reached with the partner institution.
It was emphasized at the meeting that the summer school will provide students not only with close familiarity with an international educational environment, but also with the opportunity to establish academic connections and gain a deeper understanding of different cultures.
The event, conducted in an atmosphere of constructive exchange of views and productive discussion, concluded with parents' opinions and suggestions being heard and questions of interest to them being answered in detail.