Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bakalavriat və magistratura səviyyələrində 2025/2026-ci tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyasına start verilib.
İmtahan keçirilən zallarda bütün zəruri təşkilati, texniki tədbirlər görülüb, o cümlədən tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığın və obyektivliyin tam təmin olunması məqsədilə müvafiq şərait yaradılıb.
Tələbələrin fənlər üzrə imtahanqabağı balları BMU-nun Elektron Məlumat Sistemi vasitəsilə avtomatik hesablanır. Dərsə davamiyyət, semestrdaxili fəaliyyətlər, sərbəst iş, laboratoriya və kurs işlərinin nəticələri imtahanlara qədər sistemdə əks olunub.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarətin həyata keçirilməsi, müraciətlərin dərhal araşdırılması üçün Qərargah və Apelyasiya Komissiyası fəaliyyət göstərir.
Sessiya dövründə də tələbələrin BMU-nun Kitabxana və informasiya mərkəzindən istifadəsi təmin olunacaq.
Üzürlü səbəbdən sessiya müddətində imtahanlarda iştirak etməyən tələbələrə növbəti semestr başlayana qədər imtahan vermək imkanı yaradılacaq.
Əyani təhsil alan tələbələr üçün imtahanlar fevral ayının 1-dək davam edəcək.
Qiyabi təhsilalma forması üzrə imtahanlar isə fevralın 2-dən başlamaqla, iki həftə müddətində keçiriləcək.

Winter Examination Session Starts at BEU
The winter examination session of the fall semester of the 2025/2026 academic year has started at Baku Engineering University (BEU) at the bachelor's and master's levels.
All necessary organizational and technical measures have been taken in the exam halls, including the creation of appropriate conditions to fully ensure transparency and objectivity in assessing students' knowledge.
Students' pre-exam scores in subjects are automatically calculated through the BEU Electronic Information System. The results of class attendance, intra-semester activities, independent work, laboratory and coursework are reflected in the system before the exams.
The Headquarters and Appeals Commission operate to implement operational control over the course of the session and immediately investigate applications.
Students will also be provided with the use of the BEU Library and Information Center during the session.
Students who do not participate in the exams during the session for a valid reason will be given the opportunity to take the exam until the start of the next semester.