Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tələbələr üçün Oracle University platformasının təqdim etdiyi beynəlxalq sertifikasiya imkanlarına dair infosessiya təşkil olunub.
Sessiya StrategEast təşkilatının Azərbaycan üzrə meneceri Günay Hacılı tərəfindən keçirilib.
Sessiya çərçivəsində tələbələrə Oracle University-nin “MyLearn” platforması vasitəsilə təqdim olunan rəqəmsal təlim imkanları, eləcə də müxtəlif səviyyələr üzrə-“Foundations”, “Associate” və “Professional” sertifikasiya proqramları haqqında ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, platforma istifadəçilərə bulud texnologiyaları, süni intellekt, məlumatların idarə olunması və digər aktual sahələr üzrə sertifikasiya imtahanlarında iştirak imkanı yaradır.
Tədbirdə iştirakçılara beynəlxalq sertifikat proqramları, o cümlədən bəzi imtahanlara ödənişsiz qoşulmaq, həmçinin “Professional” səviyyəli sertifikasiya imtahanlarında iştirak üçün təqdim olunan voucher (imtahan kuponu) imkanları barədə informasiyalar təqdim edilib.
Bununla yanaşı, tələbələrə platformada qeydiyyat prosesi, uyğun sertifikasiya proqramlarının seçilməsi və beynəlxalq sertifikatların karyera inkişafına təsiri izah olunub.
Təşəbbüsün əsas məqsədi tələbələrin beynəlxalq səviyyədə tanınan texnoloji bilik və bacarıqlarla təmin edilməsi, onların əmək bazarına daha hazırlıqlı şəkildə inteqrasiyasına dəstək göstərməkdir.

Info Session on Oracle International Certification Opportunities Held at BEU
An info session on international certification opportunities offered through the Oracle University platform was organized at Baku Engineering University (BEU) for students.
The session was conducted by Gunay Hajili, Azerbaijan Manager of the StrategEast organization.
During the session, students received detailed information about the digital learning opportunities available through Oracle University's "MyLearn" platform, as well as certification programs across various levels — "Foundations," "Associate," and "Professional." It was noted that the platform provides users with the opportunity to participate in certification exams in cloud technologies, artificial intelligence, data management, and other relevant fields.
Participants were also informed about international certificate programs, including opportunities to join certain exams free of charge, as well as voucher options available for participation in "Professional"-level certification exams.
In addition, students received guidance on the platform registration process, selecting appropriate certification programs, and the impact of international certificates on career development.
The primary objective of the initiative is to equip students with internationally recognized technological knowledge and skills, and to support their more prepared integration into the labor market.