BMU-da maarifləndirici seminar keçirilib
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə “ATS Food” MMC-nin əməkdaşlığı çərçivəsində tələbələr üçün növbəti maarifləndirici seminar keçirilib.
“Sənaye mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alan tələbələrin iştirak etdiyi tədbirdə şirkətin texniki işlər üzrə direktoru Natiq Məmmədov “Yalın istehsal düşüncəsi” mövzusunda çıxış edib.
Seminar zamanı tələbələrə müasir istehsalat sistemlərində geniş tətbiq olunan “Lean Manufacturing” (yalın istehsal) prinsipləri barədə məlumat verilib. Eyni zamanda real istehsalat nümunələri əsasında bu yanaşmanın necə tətbiq olunduğu izah edilib.
Tədbirin interaktiv hissəsində tələbələr praktiki tapşırıqlar üzərində işləyərək istehsal proseslərində problemlərin müəyyən olunması və onların həlli yollarını müzakirə ediblər.

Educational seminar held at BEU
As part of the cooperation between Baku Engineering University (BEU) and “ATS Food” LLC, another educational seminar was held for students.
The event, attended by students majoring in Industrial Engineering, featured a presentation by the company’s Technical Director, Natig Mammadov, on the topic “Lean Manufacturing Thinking.”
During the seminar, students were informed about the principles of Lean Manufacturing, which are widely applied in modern production systems. At the same time, the implementation of this approach was explained based on real production examples.
In the interactive part of the event, students worked on practical tasks, identifying problems in production processes and discussing possible solutions.
At the end of the seminar, students’ questions were answered, and the importance of industry-education cooperation was emphasized.