BMU-da bakalavr səviyyəsində elektron diplomların imzalanması başa çatdırılıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 2025/2026-cı tədris ili üzrə bakalavr səviyyəsində məzun olan tələbələrin elektron diplomlarının imzalanması prosesi yekunlaşıb.
BMU-nun rektoru Yaqub Piriyev bütün ixtisaslar üzrə məzunların elektron diplomlarını Ali və Orta İxtisas Təhsili Alt Sistemi vasitəsilə imzalayıb.
Elektron diplomların hazırlanması və təqdim edilməsi “Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun 27-ci maddəsinə, həmçinin Nazirlər Kabinetinin təsdiq etdiyi “Ali təhsil pilləsinin bakalavriat, əsas (baza ali) tibb təhsili, magistratura və rezidentura səviyyələrində təhsil haqqında dövlət sənədlərinin təsvirləri və onların verilməsi Qaydaları”na uyğun olaraq həyata keçirilir.
Qaydalara əsasən, təhsil müəssisəsində təhsilin hər hansı pilləsini və səviyyəsini (doktorantura istisna olmaqla) başa vuran şəxslərə müvafiq təhsil haqqında dövlət sənədi Təhsil Mərkəzləşdirilmiş İnformasiya Sistemində elektron sənəd formasında yaradılaraq təqdim edilir.
Məzunlar elektron diplomlarını “my.gov.az” rəqəmsal hökumət platforması üzərindən əldə edə biləcəklər.

Signing of Electronic Diplomas at Bachelor's Degree Completed at Baku Engineering University (BEU)
The process of signing electronic diplomas of students graduating at the bachelor's level for the 2025/2026 academic year has been completed at Baku Engineering University (BEU).
BEU Rector Yagub Piriyev signed the electronic diplomas of graduates in all specialties through the Higher and Secondary Specialized Education Subsystem.
The preparation and presentation of electronic diplomas is carried out in accordance with Article 27 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Education", as well as the "Descriptions of state documents on education at the bachelor's, basic (base higher) medical education, master's and residency levels of higher education and the Rules for their issuance" approved by the Cabinet of Ministers.
According to the rules, the relevant state document on education is created and submitted in the form of an electronic document to persons who have completed any stage and level of education at an educational institution (except for doctoral studies).
Graduates will be able to obtain their electronic diplomas through the “my.gov.az” digital government platform.