Ana səhifəMEDİATədbirlərBMU-da “İnnovativ sintez və funksional materiallar” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
BMU-da “İnnovativ sintez və funksional materiallar” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
23 aprel 2026 at 09:45 - konfrans
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) təşkilatçılığı ilə 23-25 aprel 2026-cı il tarixlərində “İnnovativ sintez və funksional materiallar” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Konfransın əsas məqsədi müasir kimya, materialşünaslıq və əlaqəli sahələr üzrə aparılan elmi tədqiqatların müzakirəsini təşkil etmək, alimlər və gənc tədqiqatçılar arasında elmi əməkdaşlığı genişləndirməkdir.
Dünyanın müxtəlif yerlərindən olan nüfuzlu alimləri, gənc tədqiqatçıları və mütəxəssisləri bir araya gətirərəcək konfransda nanotexnologiya, enerji materialları, biomateriallar, polimerlər və hesablama materialları kimi sahələrdə material sintezi, dizaynı və tətbiqi sahəsindəki ən son nailiyyətlər müzakirə olunacaq.
Konfrans haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək, qeydiyyatdan keçmək və digər mühüm tarixlərlə tanış olmaq aşağıdakı link vasitəsilə mümkündür:

HomepageMEDIAEventsBEU to Host International Scientific Conference on “Innovative Synthesis and Functional Materials”
BEU to Host International Scientific Conference on “Innovative Synthesis and Functional Materials”
April 23, 2026 at 9:45 AM - Conference
Baku Engineering University (BEU) will organize an international scientific conference on “Innovative Synthesis and Functional Materials” on April 23-25, 2026.
The conference aims to organize a discussion of scientific research conducted in modern chemistry, materials science and related fields, and expand scientific cooperation between scientists and young researchers.
The conference will discuss the latest achievements in the field of material synthesis, design and application in areas such as nanotechnology, energy materials, biomaterials, polymers and computational materials by bringing together influential scientists, young researchers and specialists from different parts of the world.
More detailed information about the conference, registration and other important dates are available via the following link: