Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin təşkilatçılığı ilə “Kredit sistemi ilə tədrisin təşkili” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimin təşkilində əsas məqsəd kredit sistemilə bağlı mövcud qaydaları nəzərdən keçirmək, həmçinin tədrisin təşkili zamanı ortaya çıxan müəyyən problemlər və onların həlli yollarının müzakirəli şəkildə izahı olub.
Universitetin tyutor və laborantları üçün nəzərdə tutulan təlim Tədris hissəsinin müdiri Ramil Hacıyev tərəfindən aparılıb.
Təlimdə, eyni zamanda akademik məsləhətçinin (tyutor) qarşısında duran əsas vəzifələr, tələbənin fərdi tədris planının tərtibi, yay semestrinin təşkili, eləcə də Bolonya bəyannaməsinin müddəalarına müvafiq olaraq tələbə və müəllim mobilliyi kimi bir sıra vacib məsələlər ətrafında müzakirələr edilib.
İnteraktiv formada baş tutan təlim tələbələrin üzləşdiyi problemlərin aradan qaldırılması istiqamətində düzgün akademik məsləhətlərin nümunələrlə izah olunması ilə yekunlaşıb.

Quality Assurance Department of Baku Engineering University (BEU) has organized a training on “Organization of education with the credit system.”
The main purpose of the training was to review the existing rules related to the credit system, as well as to discuss certain problems arising during the organization of education and their solutions.
Ramil Hajiyev, the Head of the Education Department, conducted the training for tutors and laboratory assistants of the University.
The training also discussed the main tasks of the academic advisor (tutor), the development of the Individual Curriculum Plan, the organization of the summer semester, as well as a number of important issues, including student and teacher mobility in accordance with the Bologna declaration.
The interactive training ended with examples of correct academic advice on the ways to overcome the problems faced by students.