“Tələbələrin danışıq bacarığını necə inkişaf etdirməli” mövzusunda elmi-metodiki seminar
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Pedaqoji fakültənin İngilis dili kafedrasında elmi-metodiki seminar keçirilib.
“Tələbələrin danışıq bacarığını necə inkişaf etdirməli” mövzusuna həsr olunan seminarda dərs prosesində tələbələri motivasiya əsasında danışmağa təşviq etməyin yolları, eyni zamanda tələbələrin dərsə diqqətinin artırılmasında interaktiv oyun, dialoq və debatların təşkilinin əhəmiyyəti ilə bağlı müzakirələr aparılıb.
İngilis dili kafedrasının müdiri, dos. Nərminə Əliyeva mövzu ilə bağlı müxtəlif məsələlərə toxunub, iştirakçılarla interaktiv metoddan yararlanaraq qarşıya çıxan problemləri aradan qaldırmağın yollarını izah edib.
Pedaqoji fakültənin dekanı, dos. Elşad Abdullayev, dekan müavini Kənan Bəşirov, Riyaziyyat kafedrasının müdiri, prof. Rakif Əfəndiyev, həmçinin İngilis dili kafedrasının müəllimlərinin qatıldığı seminarda tələbələrin nitq qabiliyyətlərinin axıcılığının inkişaf etdirilməsinə nail olmağın metodları ilə bağlı da geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Tədbirdə müxtəlif bacarıqların inkişafı istiqamətində fəaliyyətləri özündə əks etdirən videoçarxlar nümayiş olunub.

Scientific-methodical seminar on "How to improve students' speaking skills"
A scientific-methodical seminar has been held at the English Language Department of the Education Faculty at Baku Engineering University (BEU).
In the seminar dedicated to the topic "How to improve students' speaking skills", discussions were held on ways to encourage students to speak based on motivation during the lesson, as well as on the importance of organizing interactive games, dialogues and debates in increasing students' attention to the lesson.
Head of the English Language Department, assoc. prof. Narmina Aliyeva touched upon various issues related to the topic and explained the ways to overcome the problems with the participants using the interactive method.
A wide range of ideas were exchanged regarding the methods of achieving the development of fluency of students' speech abilities in the seminar, attended by Dean of the Education Faculty, assoc.prof. Elshad Abdullayev, Deputy Dean Kanan Bashirov, Head of the Department of Mathematics, prof. Rakif Efendiyev, as well as the teachers of the English Language Department.