Rumıniyanın Oradea Universitetinin İqtisadiyyat elmləri fakultəsinin dekanı Alina Badulescu və həmkarı Daniel Badulescu Erasmus+KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bir həftəlik təlim xarakterli səfərdə olublar.
Səfər zamanı qonaqlar BMU-nun Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin, İqtisadiyyat və idarəetmə fakultəsinin əməkdaşları ilə görüşlər keçiriblər.
Görüşlərdə Oradea Universiteti və BMU arasında akademik heyət və tələbə mübadiləsi, elmi konfranslarda iştirak, əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi haqqında müzakirələr aparılıb.
Səfər çərçivəsində bir sıra digər görüşlər də keçirən Oradea Universitetinin nümayəndələri BMU-nun tədris binaları, Texnoparkı ilə də yaxından tanış olublar.

Alina Badulescu, dean of the Faculty of Economic Sciences of Oradea University of Romania, and her colleague Daniel Badulescu have visited Baku Engineering University (BEU) for a week as part of the Erasmus+KA1 exchange program.
During the visit, the guests had meetings with the employees of the Department of International Relations and Project Management, Faculty of Economics and Administrative Sciences of BEU.
During the meetings, discussions were held about exchange of academic staff and students, participation in scientific conferences, development of cooperation between Oradea University and BEU.
The representatives of Oradea University, who held a number of other meetings within the framework of the visit, also got to know the educational buildings and Technopark of BEU.