“İCB4 standartları çərçivəsində layihə idarə etməsi”nə dair təlim proqramına start verilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Beynəlxalq Layihə İdarəetmə Assosiasiyasının (International Project Management Association-IPMA) “İCB4 standartları çərçivəsində layihə idarə etməsi”nə dair təlim proqramına start verilib.
Ali təhsil ocağının Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin Elm və innovasiya şöbəsi ilə birgə əməkdaşlığı çərçivəsində  baş tutan təlimlər layihələrin idarə edilməsi üzrə peşəkar təlimçi Rəşad İbrahimov tərəfindən keçirilir.
Proqram çərçivəsində layihənin idarə edilməsi, layihə ofisi və layihə menecerləri, layihə menecerinin praktikası, IPMA üzrə D dərəcəli layihə idarəetmə mütəxəssisi sertifikatlaşmasına hazırlıq modulları kimi önəmli istiqamətlər üzrə təlimlər aparılacaq.

A training program of International Project Management Association (IPMA) on “Project Management within ICB4” has been launched.
Rashad Ibrahimov, a professional project management trainer, conducts the trainings held as part of the joint cooperation between BEU Quality Assurance Department and Department of Science and Innovation.
The program will provide training in important directions, including project management, project office and project managers, and preparation modules for IPMA Level D: Certified Project Management Associate.