BMU tələbələri startapları dəstəkləyən proqram haqda məlumatlandırılıb
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri üçün Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı və “SUP.VC” MMC-nin birgə təşkilatçılığı ilə “CulTech” İnkubasiya Proqramı haqqında infosessiya keçirilib.
Tədbirdə inkubasiya proqramının Mədəniyyət Nazirliyi, həmçinin Mədəni və Yaradıcı Sənayelərin İnkişafı Mərkəzinin dəstəyi ilə adıçəkilən MMC tərəfindən gerçəkləşdirildiyi bildirilib. Qeyd olunub ki, proqram ölkəmizin yaradıcı gənclərinə və startap sahiblərinə öz layihələrinin təqdimatı, həmçinin qlobal bazara çıxarılması üçün unikal imkanlar yaradır. Bundan başqa, 12 həftəlik proqram çərçivəsində iştirakçılar müxtəlif sahələrdə təlimlərə qatılmaq, mentorluq sessiyaları vasitəsilə layihələrini inkişaf etdirmək fürsəti qazanırlar.
Çıxışlar zamanı startap layihələrinin həm yerli, həm də beynəlxalq miqyasda innovasiya, iş imkanları və texnoloji inkişaf üçün mühüm rol oynadığı nəzərə çatdırılıb, eyni zamanda BMU tələbələrinin startap layihələri haqqında məlumat verilib.
Tədbirdə, habelə müxtəlif mövzulu startaplardan bəhs edilib və tələbələrin sualları cavablandırılıb.

An info session on the “CulTech” Incubation Program has been held for students of Baku Engineering University (BEU) jointly organized by the Azerbaijan Education Workers’ Free Trade Union and “SUP.VC” LLC.
It was reported at the event that the incubation program is implemented by the aforementioned LLC with the support of the Ministry of Culture, as well as the Center for the Development of Cultural and Creative Industries. It was noted that the program creates unique opportunities for creative youth and startup owners of our country to present their projects, as well as launch them on the global market. In addition, within the framework of the 12-week program, participants have the opportunity to attend trainings in various fields and develop their projects through mentoring sessions.
During the speeches, it was noted that startup projects play an important role in innovation, job opportunities and technological development both locally and internationally, and information was provided about the startup projects of BEU students.