Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Tərbiyə işləri üzrə prorektoru Bayram Hüseynzadə Avropa Komissiyasının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən “Azərbaycanda Rektorlar Konfransının yaradılması” adlı Erasmus+ layihəsi çərçivəsində Fransada keçirilən təlim proqramında iştirak edir.
03-07 oktyabr tarixlərini əhatə edən proqram çərçivəsində Fransa Beynəlxalq Təhsil təşkilatında ilk görüş təşkil olunub. Görüşə layihə konsorsiumunun üzvü olan Azərbaycan universitetlərinin rektorları, Azərbaycan Respublikası elm və təhsil nazirinin müşaviri, prorektorlar, o cümlədən digər səlahiyyətli universitet nümayəndələri qatılıblar. Təşkilatın beynəlxalq əlaqələr üzrə koordinatoru və Rouen Universitetinin keçmiş prezidenti Jean-Luc Nahel tədbiri giriş sözü ilə açaraq bütün qonaqları Fransada görməkdən məmnunluğunu ifadə edib.
Təşkilatın təhsil əməkdaşlığı departamentinin direktor müavini Bruno Kurval isə layihə çərçivəsindəki sıx əməkdaşlığın uğurla davam etdiyini və təlim proqramının faydalı olacağını vurğulayıb.
Daha sonra Rennes Universitetinin prezidenti David Alis tədbirə onlayn formatda qoşularaq “Rektor konfranslarında komitələrin rolu və fəaliyyəti” mövzusunda geniş təqdimatla çıxış edib. O, konfransın tərkibində fəaliyyət göstərən müvafiq komitələrin vacibliyinə toxunaraq onların fəaliyyət istiqamətləri, təşkilati strukturu, funksiyaları barəsində təcrübələrini bölüşüb.

BEU Vice-Rector attends event held in France as part of Erasmus+ project
Vice-Rector of Baku Engineering University (BEU) for Educational Affairs Bayram Huseynzada is participating in the training program held in France within the framework of the Erasmus+ project "Establishment of the Rectors' Conference in Azerbaijan" implemented with the financial support of the European Commission.
The first meeting was organized in the French International Education Organization as part of the program covering October 3-7. The meeting was attended by the rectors of the Azerbaijani universities that were members of the project consortium, the adviser to the Minister of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, vice-rectors, as well as other authorized university representatives. Jean-Luc Nahel, coordinator of international relations of the organization and former president of the University of Rouen Normandy, opened the event with an introductory speech and expressed his pleasure to see all the guests in France
Bruno Kurval, deputy director of the educational cooperation department of the organization, emphasized that the close cooperation within the framework of the project continued successfully and the training program would be useful.
Later, David Alis, president of the University of Rennes Normandy, joined the event in online format and delivered a broad presentation on "The role and activity of committees in Rector's conferences". Touching upon the importance of the relevant committees operating within the conference, he shared his experiences on their activities, organizational structure, and functions.