BMU ilə “AVE Konsaltinq” əməkdaşlığa başlayır
“AVE Konsaltinq” şirkətinin Azərbaycan üzrə rəhbər heyəti Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) olub.
Görüşdə öncə şirkətin ölkəmiz üzrə baş direktoru Elmira Cavadova fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirdikləri layihələr haqqında geniş məlumat verib.  Bildirib ki,  sosial təsirə yönəlmiş regenerativ marketinq, qabaqcıl biznes strategiyalar və transformativ ideyalar üzrə ixtisaslaşmış qlobal şirkət olan “AVE Konsaltinq” dünyanın bir çox ölkələri ilə əlaqələrə malikdir. Baş ofisi Gürcüstanda yerləşən şirkət tələbələrin inkişafına dəstək olmaq üçün də addımlar atmağı hədəfləyib. E.Cavadova marketinq sahəsində dünyada məşhur isimlərlə əməkdaşlıqlarının mövcudluğuna toxunaraq Philip Kotler tərəfindən təsis edilmiş Kotler Impact, Con Şoulun yaratdığı Xidmət Keyfiyyəti İnstitutu (SQI), eləcə də Leo İnstitutu ilə birlikdə BMU-da marketinq təhsilinin keyfiyyətinin ən müasir tələblər səviyyəsində təmin olunması üçün əməkdaşlığın mümkünlüyünə diqqət çəkib. Eyni zamanda, bu sahə üzrə tanınmış isimlərin tələbələrlə görüşünün təşkili, təlimlərin keçirilməsi təşəbbüsünü irəli sürüb.
Rektor Yaqub Piriyev şirkət ilə ali məktəb arasında yaranan münasibətlərin müsbət nəticələrinə inamını ifadə edib. BMU-da iqtisadiyyat və marketinq üzrə kadr hazırlığının həyata keçirildiyini deyən rektor marketinq, kommunikasiya, innovasiya sahələrində təhsilin keyfiyyətinin artırılması yönündə irəli sürülən təşəbbüsləri müsbət qiymətləndirib, səslənən təkliflərin universitetin müəllim, eləcə də tələbələri üçün faydalı olacağına əminliyini vurğulayıb.
Sonra  rektor Yaqub Piriyev və baş direktor Elmira Cavadova əməkdaşlığa dair anlaşma memorandumunu imzalayıblar.
Memorandum tədris və elmi-tədqiqat fəaliyyətinə marağın artırılması, birgə tədqiqatlar üçün təkliflər hazırlamaq, tələbələr və işçi heyətin mübadiləsini asanlaşdırmaq məqsədi daşıyır. Sənədə əsasən, tərəflər simpozium, konfrans, qısamüddətli kurs və görüşlərin təşkili, tədqiqat, ömürboyu təhsil proqramlarının həyata keçirilməsi, innovativ tədris və idarəetmə üsulları haqqında məlumat mübadiləsi, habelə digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq edəcəklər.

BEU and AVE Consulting start cooperation
The management team of “AVE Consulting” company for Azerbaijan has visited Baku Engineering University (BEU).
At the meeting, Elmira Javadova, the company’s general director for our country, provided extensive information about its activities and the projects it has implemented. She noted that “AVE Consulting”, a global company specializing in regenerative marketing, advanced business strategies and transformative ideas aimed at social impact, has relations with many countries around the world. The company, headquartered in Georgia, also aims to take steps to support the development of students. E. Javadova, referring to the existence of cooperation with world-renowned names in the field of marketing, drew attention to the possibility of cooperation with Kotler Impact, founded by Philip Kotler, the Service Quality Institute (SQI), created by John Shaw, as well as the Leo Institute, to ensure the quality of marketing education at BEU at the level of the most modern requirements. Moreover, she put forward the initiative to organize meetings of well-known names in this field with students and conduct trainings.
Rector Yagub Piriyev expressed confidence in the positive results of the relations between the company and the university. Noting that BEU is implementing personnel training in economics and marketing, the rector positively assessed the initiatives put forward to improve the quality of education in the fields of marketing, communication, and innovation, and stressed his confidence that the proposals made would be useful for the university's teachers and students.
Later, Rector Yagub Piriyev and Director General Elmira Javadova signed a memorandum of understanding on cooperation.
The memorandum aims to increase interest in teaching and research activities, prepare proposals for joint research, and facilitate the exchange of students and staff. According to the document, the parties will cooperate in organizing symposiums, conferences, short-term courses and meetings, conducting research, implementing lifelong learning programs, exchanging information on innovative teaching and management methods, as well as in other areas.