Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 8 Noyabr - Zəfər Günü ilə əlaqədar I kurs tələbələri arasında mini futbol turniri keçirilib. Yarışma universitetin İdman şöbəsinin və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Turnirin keçirilməsində əsas məqsəd tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkil olunması, eyni zamanda gələcəkdə universitetlərarası futbol yarışlarında BMU-nu təmsil edəcək hazırlıqlı futbolçular yetişdirməkdir.
4 qrup və hər birində 4 komanda olmaqla dairəvi sistemdə keçirilən oyunlar bir ay ərzində davam edib. Final oyunun nəticələrinə əsasən, ilk yeri “Ayaks” komandası, 2-ci yeri “Qarabağ”, 3-cü yeri isə “Arsenal komandaları tutub.
Qalib komandalar THİK tərəfindən futbol geyim forması və Fəxri fərmanla təltif olunublar.
Yarışlara BMU-nun İdman şöbəsinin müəllim-məşqçisi Rauf Əliyev hakimlik edib. Turnirdə yüksək oyun nümayiş etdirən Fikrət Həsənov və Həsən Abbasov universitetin futbol üzrə yığma komandasının heyətinə cəlb olunub.

Baku Engineering University has hosted a mini football tournament among first-year students in connection with November 8 – Victory Day. Sport Department and Student Student Trade Union Committee (STUC) have jointly organized the competition.
The tournament aims to arrange leisure time activities of students efficiently, as well as to train football players who would represent BEU in interuniversity football competitions in the future.
Round-robin tournament with 4 groups and 4 teams in each continued for a month. According to the results of the final game, the first place was taken by the " Ayaks" team, while the 2nd place by "Qarabag", and the 3rd place by "Arsenal".
The winning teams were awarded football uniforms and a certificate of honor by STUC.
Rauf Aliyev, teacher-coach of BMU's Sports Department, refereed the competitions. Fikret Hasanov and Hasan Abbasov, who played well in the tournament, were included in the university football team.