Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr edilmiş idman yarışları qaliblərinin mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Universitet Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (BMU HİK) və İdman klubunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə yarışın məqsədi və ümumi nəticələri haqda məlumat verilib.
BMU HİK-in sədri Həzi Qasımov ali təhsil müəssisəsinin əməkdaşları arasında sağlam həyat tərzinin təbliği, idmana marağın gücləndirilməsi, həmçinin işçilərin asudə vaxtlarının səmərəli təşkilinə yönələn yarışmada ümumilikdə 150-dən çox əməkdaşın iştirak etdiyini bildirib.
BMU-nun tərbiyə işləri üzrə prorektoru Bayram Hüseynzadə ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş müxtəlif idman növləri üzrə (şahmat, masaüstü tenis, voleybol, futbol) spartakiadanın əhəmiyyəti haqda fikirlərini paylaşıb. Respublikamızda bədən tərbiyəsi və idmana dövlət qayğısının təməlinin məhz Ulu Öndər tərəfindən qoyulduğunu vurğulayan prorektor bu gün ölkədə idman sahəsində həyata keçirilən uğurlu inkişaf strategiyasının öz müsbət nəticələrini göstərdiyini diqqətə çatdırıb.
BMU-da da əməkdaşların sağlamlığının qorunmasına, idman sahəsinə marağın artırılmasına istiqamətlənən yarışları yüksək dəyərləndirən Bayram Hüseynzadə əlavə edib ki, qaliblərin kimliyindən asılı olmayaraq, bu kimi kütləvi tədbirlər universitet əməkdaşları arasında həmrəyliyin daha da möhkəmləndirilməsində əhəmiyyətli rol oynayır.
Çıxışlardan sonra spartakiadanın qaliblərinə medal, sertifikat və müxtəlif hədiyyələr təqdim olunub.

Baku Engineering University (BEU) has hosted an awarding ceremony for the winners of sports competitions dedicated to the 100th anniversary of the National Leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev.
The purpose and general results of the competition were reported at the event jointly organized by the University Trade Union Committee (BEU TUC) and the Sport Club.
Hazi Gasimov, the chairman of BEU TUC, noted that more than 150 employees participated in the competition aimed at promoting a healthy lifestyle among the employees of the higher educational institution, strengthening interest in sports, as well as effective arrangement of employees' leisure time activities.
Bayram Huseynzada, Vice-Rector for Educational Affairs of BEU, shared his views on the importance of spartakiade in various sports (chess, table tennis, volleyball, football) dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev. Emphasizing that the foundation of state care for physical education and sports in our republic was laid by the Great Leader, the Vice-Rector pointed out that the successful development strategy implemented in the field of sports in the country today has shown its positive results.
Appreciating the competitions aimed at protecting the health of employees and increasing interest in sports at BEU, Bayram Huseynzada added that regardless of the identity of the winners, such mass events played an important role in further strengthening solidarity among university employees.
After the speeches, the winners of the spartakiade were presented with medals, certificates and various gifts.