BMU-da tələbələr üçün uğura gedən yol mövzusunda təlim təşkil edilib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamenti, həmçinin Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klubları Assosiasiyasının (KOBSKA) birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr üçün növbəti təlim keçirilib.
Tədbirdə mentor, təlimçi Fatma Sedef Kaynarkan “Uğura gedən yolda addımlamaq”, psixoterapevt, həyat kouçu Roza Şıxlinskaya isə “Arzuları həyata keçirməyin yolları” mövzusunda çıxış ediblər.
Çıxışlarda hədəflərin düzgün müəyyənləşdirilməsi, qoyulan məqsədlərə çatmaqda çətinliklərin, eyni zamanda gələcəklə bağlı qərarsızlığın aradan qaldırılması, arzulara fokuslanmaq, özünə inamın gücləndirilməsi, uğura gedən yolda stimulverici amillər və s. vurğulanıb.
Auditoriya ilə interaktiv formatda keçirilən tədbirdə tələbələr onlara ünvanlanan sualları cavablandırıb, müxtəlif tapşırıqları icra ediblər.

BEU organizes training on path to success for students
The next training for students has been held under the joint organization of the Department on work with enterprises and career of Baku Engineering University (BEU) and the Association of Small and Medium Business Entities and Clubs (KOBSKA).
At the event, mentor and trainer Fatma Sedef Kaynarkan spoke on the topic "Walking on the path to success", and psychotherapist, life coach Roza Shikhlinskaya on the topic "Ways to realize dreams".
In the speeches, the correct definition of goals, the elimination of difficulties in achieving the set goals, as well as the indecision about the future, focusing on dreams, strengthening self-confidence, stimulating factors on the way to success were highlighted.
At the event held in an interactive format with the audience, students answered the questions addressed to them and performed various tasks.