Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Məzunlarımız haradadır?” layihəsi çərçivəsində növbəti görüş keçirilib.
BMU tələbələrinin yaratdığı “Society of Chemical Engineers” tərəfindən təşkil olunan tədbirin məqsədi məzunlarla tələbələr arasında körpü yaratmaq və öz ixtisası üzrə uğurlu karyera yolunda irəliləyən gənclərin universitet və iş təcrübələri haqda dəyərli fikir və məsləhətlərinin paylaşılmasıdır.
Layihənin budəfəki qonağı, BMU Mühəndislik fakültəsinin Kimya mühəndisliyi ixtisasının məzunu, hazırda Səudiyyə Ərəbistanının Niderlandda yerləşən SABİC şirkətində Proses mühəndisi vəzifəsində işləyən Günel Əzizova olub.
BMU məzunu Kimya mühəndisliyi ixtisasına maraq və onu seçmə səbəbləri, təhsil mərhələləri, təcrübə proqramlarında iştirakın tələbələrin gələcək inkişafında faydaları, peşəkar təcrübə, mühəndis həyatı haqda ətraflı məlumat verib.

The next meeting has been held within the framework of the project "Where are our graduates?" at Baku Engineering University (BEU) .
The purpose of the event organized by the "Society of Chemical Engineers" created by BEU students is to create a bridge between graduates and students and to share valuable ideas and advice about university and work experiences of young people who are on the path to a successful career in their specialty.
This time, the guest of the project was Gunel Azizova, a graduate of the BEU Faculty of Engineering, majoring in Chemical Engineering, who currently works as a Process Engineer at SABIC, a Saudi Arabian company located in the Netherlands.
The graduate of BEU gave detailed information about his interest in chemical engineering and the reasons for choosing it, educational stages, the benefits of participating in internship programs in the future development of students, professional experience, and the life of an engineer.