BMU-da Kapital Bank tərəfindən tələbələr üçün təlim
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) “Kapital Bank otağı”nda tələbələr üçün növbəti praktiki yönümlü təlim keçirilib.
Kapital Bank tərəfindən təşkil olunan təlimdə İnformasiya texnologiyaları, Kompüter mühəndisliyi və İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisaslarının III və IV kurs tələbələri iştirak ediblər.
Təlimçi BMU məzunu, Kapital Bankın Proqram mühəndisliyi ekspert mərkəzinin funksional lideri Valeh Əsədov mobil bankçılıq sahəsində yeniliklər, mobil tətbiqlərin hazırlanması, bu istiqamətdə karyera imkanları barədə iştirakçılarla bilik və təcrübəsini bölüşüb.
Təlim zamanı real iş mühitindən nümunələr təqdim olunub, tələbələrin sualları cavablandırılıb.
BMU-nun  Kapital Bank ilə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən bu tip  təlimlər tələbələrin praktik bacarıqlarının artırılmasına, onların iş dünyasına daha hazırlıqlı şəkildə inteqrasiyasına dəstək verir.

The next practical-oriented training session for students was held at the "Kapital Bank Room" of Baku Engineering University (BEU).
Students from the third and fourth years of Information Technologies, Computer Engineering, and Information Security specializations participated in the training organized by Kapital Bank.
The trainer, Valeh Asadov, a BEU graduate and functional leader of Kapital Bank's Software Engineering Expert Center, shared his knowledge and experience with participants on innovations in mobile banking, mobile application development, and career opportunities in this field.
During the training, examples from real work environments were presented, and students' questions were answered.
Such training sessions implemented within the framework of BEU's cooperation with Kapital Bank support the enhancement of students' practical skills and their better-prepared integration into the professional world.