Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) cari tədris ilinin yaz semestrinin yay imtahan sessiyası davam edir.
Sessiyanın ötən dövrü ərzində 1097 imtahan keçirilib və həmin imtahanlarda indiyə qədər ümumilikdə 3600 tələbə iştirak edib.
Qış imtahan sessiyasında olduğu kimi, bu imtahanlarda da suallar tələbələrə əvvəlcədən təqdim edilib. İmtahan nəticələri isə imtahan keçirilən günlərdə fənn müəllimləri tərəfindən BMU-nun Elektron Məlumat Sisteminə yerləşdirilir.
Nəticələrdən narazı qalan tələbələrin müraciətlərinin, yarana biləcək hər hansı şikayətin dərhal araşdırılması, həmçinin sessiyanın gedişinə operativ nəzarətin təmin olunması məqsədilə Qərargah və Apelyasiya Komissiyasının fəaliyyəti də davam edir. Bununla bağlı müvafiq qaydalarla ətraflı məlumatlandırılan tələbələr imtahan bitdikdən sonra 1 gün ərzində ərizə ilə Apelyasiya Komissiyasına müraciət etmək imkanına malikdirlər. Eyni zamanda imtahanların gedişinin ardıcıl surətdə yoxlanılması, nəticələrin kafedra iclasları və fakültə Elmi şuralarında müzakirə edilməsi də diqqət mərkəzindədir.

Examination session continues at BEU
The summer examination session of the spring semester of the current academic year continues at Baku Engineering University (BEU).
During the last period of the session, 1097 exams were held and a total of 3600 students participated in those exams.
As in the winter examination session, the questions were presented to the students in advance. Exam results are placed on the Electronic Information System of BEU by subject teachers on exam days.
The activity of the Headquarters and Appeals Commission continues in order to immediately investigate the appeals of students who are dissatisfied with the results, any complaints that may arise, as well as to provide operational control over the course of the session. Students who have been informed in detail with the relevant rules have the opportunity to apply to the Appeals Commission within 1 day after the end of the exam. Moreover, it is also in the focus of attention to check the course of the exams consistently, discuss the results at the department meetings and faculty Scientific councils.