BMU-da “CareerFest BEU 2025” adlı karyera festivalı keçiriləcək
22 may 2025-ci il tarixində Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) növbəti “CareerFest BEU 2025” adlı açıq karyera festivalı keçiriləcək.
Tələbələr üçün iş, təcrübə imkanları, habelə müxtəlif şirkətlərin insan resursları üzrə mütəxəssisləri ilə ünsiyyət qurmaq imkanı yaradacaq tədbir gənclərin öyrənmə maraqlarına uyğun gerçəkləşdiriləcək. Yeni rəng, yeni nəfəs, yeni maraqlar qatılan və açıq havada baş tutacaq festivalda gənclər interaktiv fəaliyyətlər, musiqili qonaqlar, oyunlar və əyləncəli təcrübələrlə dolu bir gün yaşamaq imkanı əldə edəcəklər.
BMU ilə yanaşı, ölkənin digər universitetlərindən minlərlə tələbə və məzun üçün açıq olan genişmiqyaslı innovativ “CareerFest BEU 2025”də iştirak etmək istəyən dövlət və özəl sektora aid müxtəlif qurumlar 6 may tarixinə kimi https://careerfest.az/ linkinə daxil olaraq qeydiyyatdan keçə bilərlər. Həmçinin, BMU-nun Müəssisələrlə Əlaqələr və Karyera Mərkəzinə müraciət etmək mümkündür.

BEU to host "CareerFest BEU 2025"
On May 22, 2025, the next open career festival called “CareerFest BEU 2025” will be held at Baku Engineering University (BEU).
The event, which will provide students with job and internship opportunities, as well as the opportunity to communicate with human resources specialists from various companies, will be implemented in accordance with the learning interests of young people. In the festival, which will be held outdoors, where new colors, new breath, new interests are added, young people will have the opportunity to experience a day full of interactive activities, musical guests, games and fun experiences.
In addition to BEU, various public and private sector organizations that want to participate in the large-scale innovative “CareerFest BEU 2025”, which is open to thousands of students and graduates from other universities of the country, can register by visiting the link https://careerfest.az/ It is also possible to contact the BEU Department on work with enterprises and career.