Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bp şirkətinin 2023-cü il üzrə elan etdiyi məzunların işə qəbul, eyni zamanda növbəti təcrübə proqramları ilə bağlı məlumatlandırma tədbiri keçirilib.
Ali təhsil müəssisəsinin sonuncu kurs tələbələri üçün nəzərdə tutulan tədbirdə bp-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə regionu üzrə Erkən karyera üzrə baş məsləhətçisi Xədicə İsmayılova qlobal şirkət olan olan bp-nin yaranma tarixi və hədəfləri barədə məlumat verib.
bp-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə regionu üzrə Logistika Aviasiya Əməliyyatları rəhbəri Anar İskəndərov da şirkətin fəaliyyət istiqamətlərindən söz açaraq qeyd edib ki, iqlimlə bağlı qlobal hədəflərə nail olunmasına dəstək məqsədilə bp fəaliyyətində təmiz enerji üzrə səyləri də gücləndirməkdə davam edir.
Şirkətin Erkən karyera üzrə məsləhətçisi Mehriban Şıxzamanova isə bp-nin 2023-cü il üzrə elan etdiyi proqramlarla bağlı zəruri informasiyaları təqdim edib. O, işə qəbul proqramı üzrə müəyyənləşdirilən tələbləri, yaradılan imkanları, həmçinin proqrama qoşulma qaydalarını nəzərə çatdırıb.
Şirkətin Səngəlçal Terminalının mexanika mühəndisi İsgəndər Əsgərov, SƏTƏM mütəxəssisi Nicat Əlizadə, eyni zamanda BMU-nun Mexanika mühəndisliyi üzrə 2016-cı il məzunu, Səngəçal Terminalının mexanika mühəndisi Ayaz Bilalov da çıxışlarında işə qəbul və təcrübə proqramlarına qoşulmağın faydaları, onların tələbələrin gələcək karyeralarının inkişafındakı roluna toxunublar. Qeyd edilib ki, bp-nin sözügedən proqramları məzunlarda əsas texniki bacarıq, təcrübə və biliklərin əldə edilməsini sürətləndirməklə yanaşı, gələcək əmək fəaliyyətlərində də əhəmiyyətli rol oynayır.
BMU-nun Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamenti tərəfindən təşkil olunan tədbirin sonunda tələbələri maraqlandıran suallar bp mütəxəssisləri tərəfindən cavablandırılıb.

Baku Engineering University (BEU) has hosted an information event on the recruitment of graduates and internship programs announced by BP for 2023.
At the event intended for final year students of higher educational institution, Khadija Ismayilova, the senior advisor for early careers for the region of Azerbaijan, Georgia and Turkey, provided information about the history and goals of BP, a global company.
Noting the company's activities, Anar Iskanderov, Head of Logistics Aviation Operations for the Azerbaijan, Georgia and Turkey region of BP, emphasized that in order to support the achievement of global goals related to the climate, BP continued to strengthen its efforts on clean energy.
Mehriban Shikhzamanova, the company's early career consultant, gave the necessary information about the programs announced by bp for 2023. She brought to the attention the requirements determined by the recruitment program, the opportunities created, as well as the rules for joining the program.
Mechanical engineer of the company's Sangachal Terminal Isgandar Askarov, HSE specialist Nijat Alizada, as well as 2016 graduate of Mechanical Engineering of BEU, mechanical engineer of Sangachal Terminal Ayaz Bilalov also touched on the benefits of joining recruitment and internship programs and their role in the development of students' future careers. It was noted that the above-mentioned programs of BP accelerated the acquisition of basic technical skills, experience and knowledge in graduates, and played an important role in future work activities.
At the end of the event, organized by BEU Department on work with enterprises and career, students' questions were answered by bp experts.