Xəbər verdiyimiz kimi, Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) təşkilatçılığı ilə 24-25 may 2024-cü il tarixlərində “Azərbaycan beynəlxalq nəqliyyat sistemində: hədəflər və perspektivlər” mövzusunda beynəlxalq elmi-praktiki konfrans keçiriləcək.
Yerli və müxtəlif ölkələrdə çalışan elm adamları, mühəndislər, ali məktəblərin professor-müəllim heyəti, doktorant, dissertant, magistrlər üçün nəzərdə tutulan konfrans tədqiqat bacarıqlarını inkişaf etdirmək və elmə əhəmiyyətli töhfələr vermək məqsədi daşıyır.
Konfransda nəqliyyatın aktual problemlərinin geniş müzakirə olunacaq. Eyni zamanda nəqliyyat logistikası, nəqliyyat dəhlizlərinin işi, hərəkətin təşkili, nəqliyyatda təhlükəsizlik və risklərin idarə edilməsi, nəqliyyat vasitələrinin etibarlılığı, dünya və region üçün böyük əhəmiyyətə malik olan qlobal istiləşmə, alternativ enerjiyə keçid istiqamətlərində məruzələr dinləniləcək.
Konfrans barədə daha ətraflı məlumatı aşağıdakı link vasitəsilə əldə etmək mümkündür: https://bit.ly/42FqwDH

Scientific-practical conference on transport system of Azerbaijan to be held at BEU
As reported, an international scientific-practical conference on "Azerbaijan in the international transport system: goals and perspectives" will be held on May 24-25, 2024 under the organization of Baku Engineering University (BEU).
The conference intended for scientists, engineers, professors and teachers of higher schools, doctoral students, dissertations, and masters working locally and in different countries aims to develop research skills and make significant contributions to science.
The actual problems of transport will be widely discussed at the conference. Moreover, reports will be heard on transport logistics, work of transport corridors, organization of traffic, safety and risk management in transport, reliability of vehicles, global warming, which is of great importance for the world and the region, transition to alternative energy.
More detailed information about the conference can be obtained through the following link: https://bit.ly/42FqwDH