BMU-da 39 ixtisas üzrə təkrar ali təhsil almaq imkanı
2025/2026-cı tədris ili üzrə təkrar ali təhsil almaq üçün Bakı Mühəndislik Universitetinə (BMU) sənəd qəbulu ümumilikdə 39 ixtisas üzrə aparılır.
Qəbul əyani və qiyabi formada olmaqla yanaşı, Azərbaycan və ingilis dillərində həyata keçirilir https://beu.edu.az/az/page/tekrar-ali-tehsil-400/
Təkrar ali təhsilə qəbul Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin https://portal.edu.az  elektron portalı vasitəsilə aparılır.
Təkrar ali təhsil almaq istəyənlər aşağıdakı sənədləri portala yükləyərək müraciət göndərməlidir:
-  ali təhsil haqqında sənəd (diplom və ona əlavə pdf, jpg formatında);
- xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələrinin məzunları aldıqları ixtisasların Azərbaycan Respublikası ərazisində tanınması və ekvivalentliyi barədə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən verilmiş şəhadətnamə (pdf, jpg formatında).
Qeyd edək ki, təkrar ali təhsil almaq üçün universitetə sənəd vermiş şəxslərdən yenidən imtahan götürülmür. Onlarla müsahibə aparılır və müsahibədən uğurla keçənlər müqavilə yolu ilə əlavə ali təhsil almaq üçün seçdikləri ixtisas üzrə tələbələr sırasına qəbul edilirlər.

Admission to Baku Engineering University (BEU) for repeated higher education for the 2025/2026 academic year is being carried out in a total of 39 specialties.
Admission is carried out in Azerbaijani and English languages, in addition to full-time and part-time https://beu.edu.az/az/page/tekrar-ali-tehsil-400/
Admission to repeated higher education is carried out through the electronic portal of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan https://portal.edu.az .
Those who wish to re-enter higher education must upload the following documents to the portal and submit an application:
- higher education certificate (diploma and supplement in pdf, jpg format);
- certificate issued by the Ministry of Science and Education on the recognition and equivalence of the specialties received by graduates of foreign higher education institutions in the territory of the Republic of Azerbaijan (pdf, jpg format).
It should be noted that persons who have submitted documents to the university for re-entering higher education are not re-examined. They are interviewed and those who successfully pass the interview are accepted as students in the specialty they have chosen to receive additional higher education through a contract.