Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) müəllim və tələbə heyəti Astara rayonunda keçirilən ilin yekun Aqrar İnnovasiya Festivalında iştirak edib.
Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə universitetin Elm və innovasiya şöbəsi, o cümlədən müəllim və tələbə heyəti müxtəlif innovativ layihələrlə çıxış ediblər.
“Astaraçay” emal müəssisənin ərazisində baş tutan festivala Astara Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Qəzənfər Ağayev, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Aparat rəhbəri Rafail Quliyev, Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin direktoru Anar Cəfərov və digər rəsmilər qatılıblar.
BMU-nun innovativ layihələri festival iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Beynəlxalq təşkilatların, yerli və xarici şirkətlərin, eləcə də digər dövlət qurumlarının tərəfdaş olduğu festivalda məhsul istehsalçıları kənd təsərrüfat təyinatlı məhsul, avadanlıq və texnologiyalarını nümayiş etdiriblər.
Kənd təsərrüfatı təyinatlı innovativ məhsul və texnologiyaların, həmçinin müxtəlif texnika, avadanlıq və kənd təsərrüfatı bitkilərinin nümayiş olunduğu festival sərgi, startap zonalar, dəyirmi masa, təlim və məlumat sessiyalarından ibarət olmaqla təşkil olunub.

The teaching and student staff of Baku Engineering University (BEU) have participated in the final Agrarian Innovation Festival of the year held in Astara district.
At the event organized by the Agrarian Innovation Center, the University's Science and Innovation Department, as well as teachers and students presented various innovative projects.
Head of Astara District Executive Authority Gazanfar Agayev, Chief of Staff of the Ministry of Agriculture Rafail Guliyev, Director of Agrarian Innovation Center Anar Jafarov and other officials attended the festival held in the territory of "Astarachay" tea processing factory.
The innovative projects of BEU were met with interest by the festival participants.
At the festival, where international organizations, local and foreign companies, as well as other state institutions are partners, product manufacturers demonstrated agricultural products, equipment and technologies.
The festival, demonstrated innovative agricultural products and technologies, as well as various techniques, equipment and agricultural plants, was organized as an exhibition, start-up zones, round tables, training and information sessions.