“Bakcell”də iş imkanları ilə bağlı infosessiya
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Bakcell şirkətində iş imkanları” mövzusunda tələbələr üçün infosessiya keçirilib.
Şirkətin layihələrin hazırlanması üzrə mütəxəssisi Hacı Qafarov  tədbirdə çıxış edərək “Bakcell” haqqında ümumi məlumat verib, daha sonra tələbələr üçün həyata keçirilən proqramları diqqətə çatdırıb. Bildirib ki, iş və təcrübə fürsəti yaradan belə proqramlarda məqsəd tələbələrə internet istifadəsini asanlaşdırmaq, onların iş təcrübəsini artırmaq və şirkət üçün yeni, potensial namizədlər hazırlamaqdan ibarətdir.
İnfosessiya zamanı bildirilib ki, “Bakcell” şirkətində iş fəaliyyətinə başlayan namizədə  3 ay ərzində 5GB internet təqdim ediləcək və ya yeni Bakcell nömrəsi verilərək həmin nömrəyə 5GB internet aktivləşdiriləcək.  İş saatları isə tələbənin istəyinə uyğun olaraq təyin ediləcək.  Əlavə olunub ki, bu fürsətlərdən yararlanmaq istəyən tələbələrə təcrübələrinin artırılması məqsədilə şirkət tərəfindən həftədə bir dəfə təlimlər keçiriləcək.

An info session for students on the topic of “Job opportunities at Bakcell” has been held at Baku Engineering University (BEU).
Speaking at the event, Haji Gafarov, the company’s project development specialist, provided general information about Bakcell, and then highlighted the programs implemented for students. He noted that the purpose of such programs that create work and internship opportunities is to facilitate the use of the Internet for students, increase their work experience, and prepare new, potential candidates for the company.
During the info session, it was announced that a candidate starting work at Bakcell would be provided with 5GB of internet for 3 months or a new Bakcell number would be issued and 5GB of internet would be activated on that number. Working hours will be set according to the student’s wishes. It was added that the company would hold training sessions once a week for students who wanted to take advantage of these opportunities in order to increase their experience.