Kolumbiya Universitetinin professoru Frederik Mişkin və Şərqi Karolina Universitetinin professoru Stenli İkinsin həmmüəllifi olduğu “Maliyyə bazarları və institutları” kitabı “Paşa Holding”in təhsilin inkişafına dəstək proqramı çərçivəsində Azərbaycan dilinə tərcümə ilə çapdan çıxıb.
Elm və Təhsil Nazirliyinin xətti ilə nəşr müvafiq sayda Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) kitabxanasına daxil olub.
Amerika alimlərinin bu maraqlı dərs vəsaiti maliyyə bazarlarının əsas prinsipləri, institutların strukturu və fəaliyyət mexanizmlərindən bəhs edir. İqtisadiyyat, maliyyə və idarəetmə sahələrində təhsil alan tələbələr, eləcə də akademik heyət üçün nəzərdə tutulmuş nəşr nəzəri biliklərin zənginləşməsinə, həmçinin praktikada möhkəmlənməsinə geniş imkanlar yaradır.
Tələbələr BMU kitabxanasına müraciət edərək “Paşa Holding”in bu dəyərli hədiyyəsindən yararlana bilərlər.

The book “Financial Markets and Institutions”, co-authored by Professor of Columbia University Frederick Mishkin and Professor of East Carolina University Stanley Eakins, has been translated into Azerbaijani as part of the Pasha Holding program to support the development of education.
Through the Ministry of Science and Education, the publication has been included in the library of Baku Engineering University (BEU) in the appropriate number.
This interesting textbook by American scientists discusses the basic principles of financial markets, the structure of institutions and the mechanisms of their operation. The publication, intended for students studying in the fields of economics, finance and management, as well as academic staff, provides ample opportunities for enriching theoretical knowledge, as well as strengthening it in practice.