“Universiteti bitirdikdən sonra iş təkliflərinin sizi tapmağını istəyirsinizsə, BMU-İNHA İDP-ni seçin”
23 İyun 2022
“Universiteti bitirdikdən sonra sizin iş arxasınca qaçmağınızı deyil, iş təkliflərinin sizi tapmağını istəyirsinizsə, BMU-İNHA İkili Diplom Proqramını seçin”. Bu fikri 2020/2021-ci tədris ili qəbulu üzrə BMU-İNHA İkili Diplom Proqramının (İDP) “Elektronika mühəndisliyi” ixtisasının II kurs tələbəsi Sübahan Abdullayev bildirib.
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Cənubi Koreyanın İNHA Universitetinin birgə icra etdiyi İDP ilə bağlı təəssüratlarını dilə gətirən tələbə hələ abituriyent olduğu vaxtdan sözügedən proqramla maraqlandığını və internetdə axtarışlara başladığını deyib. Bununla əlaqədar rast gəldiyi məlumatları analiz edən S. Abdullayev tələbələrə bir çox üstünlüklər verən layihədə iştirak etmək üçün şansını dəyərləndirmək qərarına gəlib və seçimindən olduqca razı qalıb.
Belə ki, 3+1 modeli əsasında qurulan ikili diplom proqramına əsasən, tələbələr 3 akademik ili BMU-da, 1 akademik ili - sonuncu kursu isə Cənubi Koreyanın İNHA Universitetində təhsil alacaqlar. Nəhayət, 4 ilin sonunda tələbələr iki diplom əldə edəcəklər. “Tələbələr bu şansların heç birini digər universitetlərdə qazana bilməzlər. Çünki buna yüksək vəsait və uzun zaman tələb oluna bilər”- deyə o bildirib.
Məlumat üçün bildirək ki, proqramla bağlı daha geniş informasiyanı https://beu.edu.az/az/page/ikili-diplom-proqrami-185/ linkinə daxil olaraq əldə etmək mümkündür.

Subahan Abdullayev, a second-year student of the BEU-INHA Dual Diploma Program (DDP) majoring in Electronic Engineering for the 2020/2021 academic year noted, “If you want job offers to find you, choose BEU-INHA Dual Diploma Program.”
Expressing his impressions of the DDP, implemented jointly by Baku Engineering University (BEU) and INHA University of South Korea, the student emphasized that he had been interested in the program since he was an applicant and started searching on the Internet. Analyzing the information he came across, S.Abdullayev decided to evaluate his chance to participate in the project, giving many advantages to students, and was very pleased with his choice.
Thus, according to the Dual Degree Program based on the 3 + 1 model, students would study 3 academic years at BEU, 1 academic year - the last year at INHA University in South Korea. Finally, at the end of 4 years, students will receive two degrees.
"Students can't get any of these chances at other universities. Because it can take a lot of money and a long time,” he added.
Of note, more information about the program is available at https://beu.edu.az/en/page/ikili-diplom-proqrami-185/.