Mühəndislik ixtisasları üzrə ikili diplom proqramı
"2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində mühəndislik ixtisasları istiqaməti üzrə beynəlxalq ikili diplom proqramına növbəti qəbul prosesinə start verilir.
İkili diplom proqramı Bakı Mühəndislik Universiteti və Cənubi Koreyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisəsi olan İnha Universiteti tərəfindən həyata keçirilir.
2021-2022-ci tədris ili üzrə ingilis dilində 4 il müddətində həyata keçiriləcək bakalavr proqramına informasiya texnologiyaları, inşaat mühəndisliyi, elektronika mühəndisliyi və elektrik mühəndisliyi ixtisasları üzrə hər biri 25 nəfər olmaqla 100 nəfərin qəbul edilməsi nəzərdə tutulur. Proqramın məzunlarının qazanacağı bilik və bacarıqlar qeyd olunan 4 ixtisas üzrə mühəndislik sahələri, tədqiqat, beynəlxalq təhsil, təhlil və inkişaf sahəsini əhatə edəcək.
Təhsilalanların təhsil haqqı, qeydiyyat xərci, tədris materialları və elektron informasiya resurslarına çıxış xərcləri, Cənubi Koreyada 1 illik təhsil və 3 həftəlik yay məktəbində iştirak xərcləri “2019-2023 Dövlət Proqramı” tərəfindən qarşılanır.
Beynəlxalq ikili diplom proqramına qəbul Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən qəbul imtahanlarının (bakalavr) nəticələri və İnha Universitetinin seçimi əsasında aparılır.

Dual degree program in engineering
The next admission process to the international dual degree program in engineering specialties is launched within the "State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023".
The dual degree program is implemented by Baku Engineering University and Inha University, a prestigious higher education institution in South Korea.
The bachelor's program, which will be implemented in English for 4 years for the 2021-2022 academic year, envisages the admission of 100 people, each with 25 students in the fields of information technology, civil engineering, electronics and electrical engineering. The knowledge and skills to be acquired by the graduates of the program will cover the fields of engineering, research, international education, analysis and development in these 4 specialties.
Tuition fees, registration costs, access to teaching materials and electronic information resources, 1-year education and 3-week summer school in South Korea, participation in internships are covered by the "State Program 2019-2023".
Admission to the international dual degree program is carried out by the State Examination Center (SEC) on the basis of the results of entrance exams (bachelor) and the choice of Inha University.