BMU-ya yeni qəbul olunan abituriyentlərə kömək məqsədilə işçi qrup yaradılıb
Bakı Mühəndislik Universitetinə (BMU) 2023-2024-cü tədris ilində bakalavriat səviyyəsi üzrə qəbul olunan abituriyentlərin qeydiyyat prosesi (portal.edu.az) davam edir. Onlayn şəkildə gerçəkləşdirilən prosesdə abituriyentlərə kömək, həmçinin qeydiyyatı uğurla tamamlanan şəxslərlə bağlı müvafiq prosedurların həyata keçirilməsi məqsədilə BMU-da sənəd qəbulu üzrə işçi qrup da fəaliyyət göstərir.
İşçi qrup tərəfindən BMU-nu seçmiş abituriyentlərin müraciətləri cavablandırılır, eləcə də onların üzləşdikləri hər hansı problemlə əlaqədar suallarına aydınlıq gətirilir, mümkün köməklik göstərilir.
Nəzərə çatdıraq ki, tələbə adını qazanmış şəxslərin portal.edu.az platformasında elektron sistem üzrə qeydiyyatı 14 sentyabr saat 18:00-da başa çatacaq. Bu müddətdə qeydiyyatdan keçməmək abituriyentin müvafiq ixtisasa yerləşdirilmədən imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək və onun qəbulu haqqında əmr Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən ali məktəbə göndərilməyəcək (https://beu.edu.az/az/announcement/baki-muhendislik-universitetine-qebul-olunan-abituriyentlerin-nezerine-350).
Bu günə olan məlumata əsasən, BMU-ya yeni qəbul olunan abituriyentlərin artıq 80 faizə yaxını portal.edu.az vasitəsilə qeydiyyatdan keçib.

Working group created to help newly admitted applicants to BEU
The registration process of applicants admitted to Baku Engineering University (BEU) for the 2023-2024 academic year at the bachelor's level continues (portal.edu.az) In order to help applicants in the online process, as well as to implement relevant procedures for those who have successfully completed the registration, a document acceptance working group is also operating at BEU.
The working group answers the applications of the applicants who have chosen the BEU, as well as clarifying their questions related to any problems they face, providing possible assistance.
Of note, the registration of students who have won the title of student on portal.edu.az will end on September 14 at 18:00. Failure to register during this period will be regarded as the applicant's refusal to be placed in the relevant specialty, and the State Examination Center (SEC) will not send the order for his admission to the university (https://beu.edu.az/az/announcement/baki-muhendislik-universitetine-qebul-olunan-abituriyentlerin-nezerine-350).
According to today's information, about 80 percent of newly admitted applicants to BEU have already registered through portal.edu.az .