Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 13 noyabr 2019-cu il tarixli 445 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan İkili Diplom Proqramının (İDP) əsas komponentlərindən biri proqram üzrə professor-müəllim heyəti üçün Koreyada təlimin keçirilməsidir.
Təlimin əsas məqsədi İNHA Universitetinin beynəlxalq təhsil əməkdaşlığı layihəsinə əsasən BMU-nun professor-müəllim heyəti üçün xüsusi təhsil proqramını təmin etmək, professor-müəllim heyətinin bilik və bacarıqlarını İNHA Universitetinin təhsil təcrübəsi və təcrübəli professorları vasitəsilə daha da inkişaf etdirərək beynəlxalq layihənin uğurlu icrasını təmin etməkdir.
BMU-İNHA İDP üzrə professor-müəllim heyətinin təlimi üzrə ətraflı məlumat aşağıdakı kimidir:
1. Təlim müddəti: 6 həftə (4 iyul - 12 avqust və ya 11 iyul - 19 avqust)
2. Ezam olunma: Təlim tarixindən 1- 3 gün öncə
3. Təlim yeri: İnçeon şəhəri, Koreya Respublikası
4. Təlim dili: İngilis dili
2022-ci il üzrə ezam olunacaq professor-müəllim heyətinin sayı:
· İnformasiya texnologiyaları ixtisası üzrə 10 nəfər;
· Elektronika mühəndisliyi ixtisası üzrə 10 nəfər.
Hər ixtisas üzrə həm ştat və yarım ştat, həm də saat hesabı çalışan professor-müəllim heyəti cəlb edilə bilər.
5. Professor-müəllim heyətinin seçim proseduru:
- Professor-müəllim heyətinin seçimi üzrə elan: 28 mart 2022-ci ilə qədər müraciətlərin qəbul edilməsi;
- Professor-müəllim heyəti tərəfindən Azərbaycan və ingilis dillərində təqdim ediləcək sənədlər: CV, motivasiya məktubu, müraciət forması (sənədləri keçiddən yükləyə bilərsiniz). Seçim müddətində müraciətçilər ilə müsahibə həyata keçiriləcək.
- Müraciətlərin qəbul ediləcəyi e-mail: beu-inha@beu.edu.az
Seçim komissiya tərəfindən həyata keçirilir.
- Komissiyanın iclası və təlim üçün müraciətçilərin seçilməsi: 4 - 8 aprel 2022-ci il
- Seçilən professor-müəllim heyətinin açıqlanması: 11-15 aprel 2022-ci il
6. Təlim xərcləri:
Təlim xərcləri “2019-2023 Dövlət Proqramı” tərəfindən qarşılanır (aviabilet, gecələmə, gündəlik ezamiyyə xərci, viza və miqrasiya xərcləri, tibbi sığorta).
7. Təlimdən sonrakı qiymətləndirilmə:
İDP üzrə Koreyadakı təlimdən sonra hər bir müəllim özünüqiymətləndirmə hesabatı və təcrübəyə əsaslanaraq İNHA-dakı təlimin nəticələrini BMU-da hansı formada tətbiq edəcəyi barədə planı təqdim etməlidir. Özünüqiymətləndirmə hesabatının forması öncədən həmin professor-müəllim heyəti ilə paylaşılacaq. Özünüqiymətləndirmə hesabatı hər müəllim tərəfindən birbaşa olaraq yazılmalı və təqdim edilməlidir.
BMU-İNHA ikili diplom proqramı ilə əlaqədar sualları beu-inha@beu.edu.az e-mail ünvanına, proqramın rəsmi feysbuk səhifəsinə www.facebook.com/ddp.beu.inha, həmçinin (+994 12) 349-99-66/67 (daxili: 2423) / (+99451) 215-57-34 əlaqə nömrələrinə ünvanlamaq olar. Proqramla bağlı daha geniş informasiyanı https://beu.edu.az/az/page/ikili-diplom-proqrami-185/ linkinə daxil olaraq əldə etmək mümkündür.

Training for academic staff as part of BEU-INHA Dual Degree Program
One of the key components of Dual Diploma Program (DDP), implemeted between Baku Engineering University (BEU) and INHA University within the framework of “State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023” approved by the Resolution No. 445 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated November 13, 2019, is to conduct training for academic staff in Korea.
The training aims to provide a special education program for BEU academic personnel according to the international education cooperation project of INHA University, and ensure the successful implementation of the international project by further developing the knowledge and skills of the academic staff through the educational experience and knowledgeable professors of INHA University.
Detailed information about the training of academic staff as part of BEU-INHA DDP is as follows:
1.   Training period: 6 weeks (July 4 - August 12 or July 11 - August 19)
2.   Official journey: 1-3 days before the training
3.   Location: Incheon, Republic of Korea
4.   Language: English
Number of academic staff to be sent on an official journey in 2022:
·        10 people from the Department of Information Technologies;
·        10 people from the Department of Electronics Engineering.
Full-time and part-time, as well as hourly- paid academics of each specialty can be involved.
5.   Selection procedure of academic staff:
-      Selection announcement of faculty: Acceptance of applications until March 28, 2022;
- Documents to be submitted by the academics in Azerbaijani and English languages: CV, motivation letter, application form (you can download the documents from the link). Applicants will be interviewed during the selection process.
-      E-mail applications will be accepted: beu-inha@beu.edu.az
The selection is carried out by the commission.
-      Commission meeting and selection of applicants for training: April 4 - 8, 2022
-      Disclosure of the selected academic staff: April 11-15, 2022
6.   Training costs:
Training costs are covered by the "2019-2023 State Program" (airfare, accommodation, daily business travel expenses, visa and migration costs, medical insurance).
7.   Post Training Evaluation:
After the training in Korea, each teacher should submit a self-assessment report and a plan on how to apply the results of INHA training at BEU based on experience. The form of the self-assessment report will be shared with the faculty in advance. The self-assessment report should be written and submitted directly by each teacher.
Any questions regarding BEU-INHA Dual Degree Program can be addressed to beu-inha@beu.edu.az email, program's official Facebook page www.facebook.com/ddp.beu.inha, as well as to (+994 12) 349-99-66 / 67 (ext: 2423) / (+99451) 215-57-34. More information about the program is available at https://beu.edu.az/en/page/ikili-diplom-proqrami-185/ .