Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Cənubi Koreyanın İnha Universiteti arasında bakalavriat səviyyəsində mühəndislik ixtisasları istiqaməti üzrə ikili diplom proqramının 2021/2022-ci tədris ili üçün sənəd qəbuluna start verilir.
Proqram bakalavr səviyyəsində 4 ixtisas - İnformasiya texnologiyaları, İnşaat mühəndisliyi, Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi üzrə aparılacaq. Hər bir ixtisas üzrə qəbul planı illik 25 (ümumilikdə 100) nəfərdir.
Tələbələrin seçimi ilkin olaraq Azərbaycan Respublikasının Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən ali təhsil müəssisələrinə keçirilən qəbul imtahanlarının (bakalavr) nəticələri əsasında aparılacaqdır. Sonrakı mərhələdə keçid balını toplamış abituriyentlər İnha Universiteti tərəfindən təşkil edilmiş daxili imtahanda iştirak etməlidirlər.
Proqramın müddəti 4 ildir: 3 ili Azərbaycanda, son 1 ili isə Cənubi Koreyada keçiriləcək. Tələbələrin proqram çərçivəsində Cənubi Koreyada 3 həftəlik yay məktəbində (2-ci kursun sonunda) iştirakı da nəzərdə tutulub. Tədris dili BMU-da ingilis dilində, İnha Universitetində isə Koreya dilində aparılacaq.
Tələbələrə BMU-da 3 illik təhsil müddəti ərzində müvafiq dil bacarıqlarını formalaşdırmaq üçün Koreya dili dərsləri tədris olunacaq və onlar müvafiq olaraq “TOPİK” sertifikatı əldə etmək üçün 2-ci və 3-cü təhsil illərində imtahanlarda iştirak edəcəklər. Təhsil müddətinin sonunda tələbələrə təhsil aldıqları ixtisas üzrə həm BMU, həm də İnha Universiteti tərəfindən bakalavr diplomları təqdim ediləcək.
Proqramın məzunları beynəlxalq təcrübəni öyrənərək qeyd olunan mühəndislik sahələrində müasir bilik və bacarıqlara yiyələnəcəklər.
Proqram haqqında daha ətraflı məlumatı https://beu.edu.az/az/page/ikili-diplom-proqrami-185/ linki vasitəsilə əldə etmək mümkündür.

Baku Engineering University (BEU) and Inha University of South Korea are accepting applications for the 2021/2022 academic year of the dual degree program in engineering at the undergraduate level.
The program will be conducted at the bachelor's level in 4 specialties - Information Technology, Civil Engineering, Electrical Engineering and Electronics Engineering. The admission plan for each specialty is 25 (100 in total) per year.
The selection of students will be based on the results of entrance exams (bachelor's degree) conducted by the State Examination Center (SEC) of the Republic of Azerbaijan. Applicants who pass the next stage must take an internal exam organized by Inha University.
The duration of the program is 4 years: 3 years in Azerbaijan and the last 1 year in South Korea. The program also involves students attending a three-week summer school in South Korea (at the end of the second year). The language of education will be English at BEU and Korean at Inha University.
During the 3-year study period at BEU, students will be taught Korean language courses to develop relevant language skills, and they will take exams in the 2nd and 3rd academic years to obtain a TOPIK certificate, respectively. At the end of the study period, students will be awarded bachelor's degrees by both BEU and Inha University.
Graduates of the program will learn international experience and acquire modern knowledge and skills in these fields of engineering.
More information about the program is available at https://beu.edu.az/en/page/ikili-diplom-proqrami-185/ .